Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvija paraksta deklarāciju par Ziemeļvalstu - Baltijas valstu reģiona lomas stiprināšanu digitālajā vidē
25.04.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis 2017. gada 25.aprīlī parakstīja deklarāciju par Ziemeļvalstu - Baltijas valstu reģiona lomas stiprināšanu digitālajā vidē. 

Deklarācijas mērķis ir stiprināt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu potenciālu digitālajām pārmaiņām valsts un sabiedrības līmenī, īpaši attīstot pārrobežu e-pakalpojumus publiskajā sektorā. Parakstītā deklarācija paredz attīstīt e-pārvaldi, sekmēt uzņēmēju digitalizācijas konkurētspēju un paātrināt digitālā vienotā tirgus principu ieviešanu Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā. Šo mērķu sasniegšanai iesaistītās puses dalīsies ar saviem labās prakses piemēriem, veidojot kopējas iniciatīvas.

Edmunds Beļskis atzīst: “Šīs deklarācijas parakstīšana atkārtoti apliecina Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģiona potenciālu būt pirmajiem, kas izmanto digitālā vienotā tirgus sniegtās iespējas. Esam gatavi turpināt sadarboties, lai kopīgi pārvarētu arvien jaunus radušos izaicinājumus un būtu digitalizācijas celmlauži Eiropā.”

Jau šobrīd Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģions tiek uzskatīts par labo piemēru digitalizācijas un e-pakalpojumu attīstībā. Iesaistot vēl vairāk uzņēmējus un iedzīvotājus, publisko un privāto sektoru, kā arī izmantojot inovācijas un konkurētspēju, var panākt ilgtspējīgu ekonomisko attīstību. Digitālā vienotā tirgus izveide ir komplekss process, kas skar gandrīz ikvienu attiecīgajā reģionā pārstāvēto uzņēmējdarbības jomu un regulējošos tiesību aktus, tāpēc tā ieviešana notiek pakāpeniski un ir saistīta ar daudziem izaicinājums.

Apņemšanos parakstīja arī Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Īslandes, Fēru salu, Igaunijas un Lietuvas pārstāvji.

Deklarācija tika parakstīta Ziemeļvalstu – Baltijas ministru digitalizācijas konferences laikā, kas norisinās no 2017. gada 24. līdz 25 aprīlim Oslo, Norvēģijā.

E.Beļskis konferences laikā Latviju pārstāvēja arī piedaloties paneļdiskusijā: Rītdienas e-pārvalde – caur evolūciju vai revolūciju? Tajā piedalījās arī citi augsta līmeņa pārstāvji no Zviedrijas, Lietuvas, Norvēģijas, Dānijas un OECD. 

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv, www.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta