Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Tiks atklāta fotokonkursa „Mans putns” darbu izstāde
03.04.2017

Aprīlī dažādu vides izglītības organizāciju pasākumos tiek atzīmētas Putnu dienas. Latvijas Dabas muzejā notiks gadskārtējā fotokonkursa „Mans putns” laureātu paziņošana un apbalvošana, kā arī fotoizstādes atklāšana. 

Fotokonkurss un fotoizstāde „Mans putns” ir viena no iemīļotākajām muzeja aktivitātēm. Konkursa mērķis arī 2017. gadā ir veicināt interesi par putniem un mudināt cilvēkus ieskatīties dabā, saprast un mīlēt to. Pateicoties šai aktivitātei un autoru atsaucībai, ir izdevies uzrunāt atšķirīgas sabiedrības grupas – zinošus putnu pazinējus un amatierus, interesentus dažādās vecuma grupās, kā arī pilsētu un lauku iedzīvotājus. 

Konkursa sešpadsmitajā sezonā iesniegti un žūrijas vērtējumam nodoti 80 autoru 190 darbi. Līdzīgi kā iepriekš, visvairāk darbi iesniegti pieaugušo un senioru grupā. Konkursa rīkotājs, ornitologs Dmitrijs Boiko novērojis, ka uzlabojies tehniskais aprīkojums, kas izmantots, īpaši senioru grupā. Boiko papildina: „Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šoreiz mazāk saņēmām pilsētās bieži sastopamo putnu sugu un zooloģiskajos dārzos uzņemtu putnu attēlus. Pārsteigums bija vairāku fotogrāfu medņu attēli. Zināms, ka mednis ir ne tikai rets, bet arī uzmanīgs putns, un tā nofotografēšana ir izaicinājums.”

Fotokonkursa laureātu apbalvošana un fotoizstādes atklāšana notiks piektdien, 7. aprīlī, plkst. 15.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē. Papildus fotogrāfijām izstādē varēs redzēt putnu izbāžņus, dažādām putnu sugām piemērotus putnu būrīšus, uzzināt par putnu migrāciju, putnu olām un spalvām, klausīties putnu balsis, kā arī, sadarbībā ar aktīvās atpūtas preču veikalu „Virsotne” un putnu vērošanas ekskursiju organizatoriem „Dabas tūres”, iepazīties ar putnu fotogrāfam nepieciešamo aprīkojumu un maskēšanās iespējām.

Izstādi līdz 23. aprīlim aicinām apmeklēt visus interesentus. Skolēnu grupām iespējams pieteikties uz tematiskajām nodarbībām par putniem: „Viegls kā putns” 1. – 4. klasei, „Putna spalva” 1. – 7. klasei, „Pūces medību stāsts” 1. – 4. klasei, „Spalvas un knābji” 1. – 4. klasei  un ekskursijām Putnu ekspozīcijā, zvanot pa telefona numuru 67356051.

Fotokonkursa organizatori arī šogad lepojas ar vērtīgo balvu fondu. Turpinām sadarbību ar Canon Biznesa centru – IB Serviss, Latvijas Valsts mežiem, SIA „Brīvs”, Dabas aizsardzības pārvaldi, Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, apgādu „Zvaigzne ABC” un žurnālu „Vides Vēstis”. 

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!


Informāciju sagatavoja:
Polīna Šķiņķe
Latvijas Dabas muzeja
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67356058, 67356024
E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta