Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Konferencē vērtēs Latvijas gatavību klimata pārmaiņu izaicinājumiem
30.03.2017

Piektdien, 2017. gada 31.martā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīko konferenci par Latvijas gatavību klimata pārmaiņu izaicinājumiem, kurā pārrunās klimata politikā Latvijā līdz šim nozīmīgāko VARAM koordinēto kapacitātes celšanas projektu* rezultātus, to pielietojumu un turpmāk veicamos darbus.

Konferenci atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola un Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Steinars Egils Hagens (Steinar Egil Hagen).

Pasākums notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Plānots, ka tajā piedalīsies apmēram 200 ekspertu un interesentu.

Konferences dalībniekus Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs iepazīstinās ar izstrādātajiem klimata pārmaiņu scenārijiem Latvijai līdz 2100.gadam, kā arī prezentēs izveidoto Klimata pārmaiņu analīzes rīku. Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” sniegs ieskatu par atmežošanas ietekmi uz emisijām, kā arī mežsaimniecības jomā identificētajiem klimata pārmaiņu riskiem, kā arī iepazīstinās ar pielāgošanās pasākumiem šo risku novēršanai. Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pārstāvis stāstīs par Latvijā pieejamo manuālo augšņu karšu digitalizēšanu un transformēšanu mūsdienu formātā un digitalizēto karšu plašajām pielietojuma iespējām. Tiks prezentēts arī SIA „Geo Consultants” veiktais pētījums par Latvijas sadzīves atkritumu sastāva izvērtējumu u.c.

Savā pieredzē saistībā ar pielāgošanās jautājumiem dalīsies arī pārstāvji no Norvēģijas Civilās aizsardzības direktorāta. Savukārt saistībā ar siltumnīcefekta gāzu inventarizāciju – pārstāvji no Norvēģijas Vides aģentūras.

Kopumā divu kapacitātes celšanas projektu ietvaros ir veikti 19 nozīmīgi pētījumi, kā arī noorganizēti 35 dažādi semināri, konferences un apmācības.

Konferences programma pieejama šeit!

Lai iegūtu papildu informāciju par konferences norisi un programmu, lūgums rakstīt uz e-pasta adresēm solvita.degaine@varam.gov.lv, liga.rutina@varam.gov.lv vai zvanīt: 67026406, 66016702.

*Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta projekts “Priekšlikuma izstrāde Nacionālajai klimata pārmaiņu pielāgošanās stratēģijai, identificējot zinātniskos datus un pasākumus pielāgošanās klimata pārmaiņām nodrošināšanai, kā arī veicot ietekmju un izmaksu novērtējumu”  un projekts “Nacionālās sistēmas pilnveidošana siltumnīcefekta gāzu inventarizācijai un ziņošanai par politikām, pasākumiem un prognozēm”.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta