Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Dabas aizsardzības pārvalde mācīs atpazīt pūču balsis
07.03.2017

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) dabas izglītības centrs “Meža māja” svētdien, 12. martā plkst. 17.00 aicina interesentus uz pasākumu “Noslēpumainā pūču pasaule”. Tā laikā ikvienam būs iespēja uzzināt vairāk par Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) sastopamo pūču daudzveidību, kā arī gūt praktiskas zināšanas, kas noderēs, vēlāk individuāli dodoties pūču vērošanas un klausīšanās ekspedīcijās.

Pūce, apdziedāta dažādu tautu teiksmās un mītos, laiku laikos cilvēku vidū apbrīnota un celta godā kā gudrības un vieduma simbols. Tas, visticamāk, pateicoties pūču īpatnējai uzvedībai un dzīvesveidam, jo kamēr cilvēku tumsa padara aklu, tikmēr pūcei tumsa ir visīstākā stihija. Kamēr cilvēks pēc būtības ir ļoti pļāpīgs, tikmēr pūce – ļoti klusa. Tādēļ pavasaris, kad daba mostas, un arī pūces kļūst aktīvākas, ir vispiemērotākais laiks, lai atklātu lielo pūču mistēriju un dotos arī dabā tās klausīties,” uzsver dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

Lai dabā sastaptu pūces, prātā jāpatur vairākas lietas, kas saistītas gan ar šo putnu dzīvesveidu, gan balss īpatnībām, gan arī paša vērotāja izturēšanos. Līdz ar to pasākums iecerēts kā praktiska darbošanās, lai šīs lietas apgūtu – sākot ar pamatinformāciju par pūču dzīvesveidu un daudzveidību gan Latvijā kopumā, gan ĶNP, līdz pat īpaši veidotai aktivitātei, kas atraktīvā veidā palīdzēs iemācīties atpazīt pūču balsis.

Tā kā došanās pūču klausīšanās ekspedīcijās nav ieteicama lielās cilvēku grupās, gribam ikvienam pasākuma apmeklētājam iedot tik daudz zināšanu, lai iedrošinātu doties dabā klausīties pūces saviem spēkiem – mazā draugu vai ģimenes lokā,” skaidro A. Balandiņa. Pasākumā līdz ar tumsas iestāšanos paredzēts arī neliels modelēšanas pārgājiens dabā, kura laikā DAP eksperti pastāstīs un parādīs, kas jāievēro, lai tumsā šo noslēpumaino meža putnu saklausītu.

Arī pasākuma mazākajiem dalībniekiem tiks piedāvātas vairākas aizraujošas pūču izziņas aktivitātes, tostarp pūču iepazīšanas spēles, darbošanās dažādās radošajās darbnīcās, kā arī nodarbība, kurā atraktīvā veidā varēs iepazīt pūču ēdienkarti.

Dabas izglītības centrs „Meža māja" DAP paspārnē izveidots 2013. gadā līdz ar vairākiem citiem dabas izglītības centriem Latvijā, lai attīstītu pieejamo dabas izglītības piedāvājumu. Tas atrodas mitro mežu ieskautajos Vēršupītes krastos Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) un dažādās izziņas aktivitātēs gan bērniem, gan pieaugušajiem piedāvā iepazīt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas daudzveidību. "Meža mājā" un ārpus tās ik mēnesi tiek organizēti dažādi tematiski vides izglītības pasākumi – īpaši iemīļoti tādi ikgadējie pasākumi kā Sikspārņu nakts, Sēņu diena, Putnu dienas un, protams, Pūču vakars. Centrs piedāvā arī nodarbības skolēnu grupām, koordinē ĶNP tūrisma foruma darbību, kā arī nodrošina ar prakses vietām Latvijas un ārzemju universitāšu studentus.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Ezeriņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja
Tālr. 26789874
E-pasts: elina.ezerina@daba.gov.lv

Papildus informācijai:
Baiba Roga
DAP dabas izglītības centra “Meža māja”
Dabas izglītības darba speciāliste
Tālr.: 28611079
E-pasts: baiba.roga@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta