Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM turpina sadarbību ar Moldovu reģionālās attīstības jautājumos
06.03.2017

No 2017. gada 21. līdz 23. februārim Ārlietu ministrija (ĀM) organizēja Gagauzijas reģiona (Moldova) delegācijas vizīti Latvijā. Lai stiprinātu Latvijas un Moldovas sadarbību reģionālās attīstības jautājumos, tajā skaitā sekmētu starpreģionu sadarbību, vizītes ietvaros ar Moldovas kolēģiem tikās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji. Moldovu pārstāvēja Moldovas vēstnieks Latvijā J.Revenco, Gagauzijas autonomā apgabala Izpildkomitejas priekšsēdētājas pirmais vietnieks V.Čebans, Moldovas vēstniecības Latvijā otrā sekretāre I.Šeremet un V.Čebana asistente N.Uzun.

22. februārī delegācija apmeklēja Kuldīgu, kur piedalījās Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes sēdē. Sēdes laikā V.Čebans iepazīstināja Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomi ar Gagauzijas Autonomo Teritoriālo vienību. Puses diskutēja par iespējamajiem sadarbības virzieniem. Tikšanās laikā tika parakstīta Vienošanās par sadarbību starp Kurzemes plānošanas reģiona administrāciju un Gagauzijas Izpildkomiteju, paredzot sadarbību uzņēmējdarbības attīstības jautājumos, kultūras, izglītības, veselības veicināšanas, pārvaldes un citos jautājumos. Gagauzijas reģiona pārstāvji izradīja interesi apmeklēt Kurzemes plānošanas reģionu atkārtoti 2017.gada vasarā vai rudenī, lai detalizētāk iepazītos ar ES fondu plānošanas un piesaistes jautājumiem.

Šobrīd jau trim Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldībām ar VARAM atbalstu ir noslēgti sadarbības līgumi ar Moldovas pašvaldībām.Pēc Vienošanās parakstīšanas delegācija, piedaloties arī VARAM un ĀM pārstāvjiem, iepazinās ar uzņēmējdarbību reģionā, viesojās Kuldīgas novadā esošajā uzņēmumā SIA “Kuldīgas Tekstils”, apmeklēja Kuldīgā izveidoto Latvijas investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoru, kā arī iepazinās ar Z/S „Jaunkalni” īpašniekiem, pārrunājot un uzklausot pieredzi saistībā ar lauksaimniecisko ražošanu Latvijā. Moldovas pārstāvji atzinīgi novērtēja biznesa inkubatora darbības pieredzi un apliecināja interesi šo pieredzi pārņemt.

23.februārī Moldovas delegācija tikās ar VARAM parlamentāro sekretāru J.Eglītu un VARAM valsts sekretāra vietnieku A.Draudiņu, pārrunājot līdzšinējo un plānoto sadarbību ar Moldovu reģionālās attīstības jautājumos. Moldovas vēstnieks Latvijā J.Revenko atzinīgi novērtēja VARAM veiksmīgo darbu ar Moldovas reģioniem, īpaši Moldovas Ziemeļu reģionu, un aicināja tikpat aktīvi sadarboties arī ar citiem Moldovas reģioniem.

VARAM pārstāvji norādīja uz ievērojamajiem sadarbības rezultātiem 5 gadu laikā – noslēgti vairāk nekā 20 sadarbības līgumi, sadarbībā tiek iesaistīti reģioni, pašvaldības, uzņēmēji, NVO u.c., aktivizēta Latvijas-Moldovas Lietišķās sadarbības padomes darbība, organizēti daudzi pieredzes apmaiņas pasākumi, sniegts metodisks atbalsts plānošanas dokumentu izstrādē un īstenošanā utml. Finansējuma pieejamības gadījumā VARAM ir gatava turpināt un paplašināt sadarbību, strādājot ar visiem Moldovas reģioniem to līdzsvarotai izaugsmes veicināšanai.
Vizītes laikā Moldovas pārstāvji tikās arī ar ĀM, Zemkopības ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas.

Papildus informācija pieejama:
http://kurzemesregions.lv/news/495
http://gagauzinfo.md/index.php?newsid=31336
http://gagauzinfo.md/index.php?newsid=31304

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta