Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Jaunākā statistika par valsts publisko pakalpojumu portāla Latvija.lv lietošanu
03.03.2017
Valsts reģionālā attīstības aģentūra (VRAA) informē:
  • 2017. gadā portāla Latvija.lv unikālo lietotāju skaits pieaudzis par 21 tūkstoti;
  • portāla lietotāji, autentificējoties, no tirgū piedāvātajām ierīcēm, konsekventi izvēlas datorus un portatīvos datorus;
  • š.g. 1. martā portāla Latvija.lv vēsturē bija lielākais autentifikāciju skaits – 195 tūkstoši;
  • populārākie e-pakalpojumi pēc to uzsākšanas reižu skaita šogad ir “Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem”, “Dokumentu pārbaude Nederīgo dokumentu reģistrā”, “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana”.

Valsts pārvaldes publisko pakalpojumu portāla Latvija.lv unikālo lietotāju skaits no portāla darbības sākuma līdz š.g. februārim sasniedzis 721 tūkstoti, no kuriem 21 tūkstotis portālā pirmo reizi autentificējās tikai šogad – janvārī un februārī.

Grafikā “Latvija.lv unikālie lietotāji, kas uzsākuši e-pakalpojumu” norādītie 123 tūkstoši ir tas lietotāju skaits, kas summē šo 21 tūkstoti unikālo lietotāju, (kuri vēl nekad līdz šim nebija autentificējušies) un tos lietotājus, kas jau bijuši autentificējušies iepriekšējos gados, bet šogad to dara pirmo reizi:


Portāls Latvija.lv ir pieejams visiem interneta lietotājiem visu diennakti, un portāla darbība tiek atbalstīta, izmantojot interneta pārlūkprogrammas: Microsoft Internet Explorer, Apple Safari, Google Chrome un Mozilla Firefox. Autentifikācijai (procedūra, kas nodrošina lietotāja identitātes pārbaudi datorsistēmā) portāla Latvija.lv lietotāji izmanto dažādas ierīces: Desktop (datorus un portatīvos datorus), Android (planšetes, telefonus ar Android operētājsistēmu), iPad (Apple planšetes), iPhone (Apple telefonus) un Windows Phone (telefonus, planšetes ar Windows operētājsistēmu). Pēc VRAA apkopotās statistikas, 90% portāla Latvija.lv lietotāji autentificējoties konsekventi izvēlas datorus un planšetdatorus (Desktop):
Š.g. 1. marts portāla Latvija.lv vēsturē bija diena ar vislielāko autentifikāciju skaitu – 195 tūkstoši, no kurām 86% bija veiktas Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (EDS). Iepriekšējais lielākais autentifikāciju skats bija 2016. gada 1. martā – 83 tūkstoši. Vidējais autentifikāciju skaits portālā Latvija.lv no 2016.g. 1.janvāra līdz 2017.gada 28.februārim ir 18,3 tūkstoši autentifikāciju dienā. Līdz ar to var secināt, ka vakar, 1. martā, autentifikāciju skaits ir bijis 10 reizes lielāks nekā vidējais autentifikāciju skaits dienā kopš 2016.gada 1. janvāra. 1. martā, diennakts laikā, skatoties pēc autentifikācijas gadījumu sadalījumā pa minūtēm, tikai 3 minūtes šajā diennaktī bijušas tādas, kad nav bijusi neviena autentifikācija. Maksimālais autentifikāciju skaits 1. martā vienā minūtē ir sasniedzis 487. Diennakts laikā bijušas sešas minūtes, kad autentifikāciju skaits pārsniedzis 400 autentifikācijas minūtē. Ja skatās autentifikāciju skaitu pa sekundēm, tad maksimālais autentifikāciju skaits sekundē sasniedzis 21, tāds ir bijis viens gadījums. Piecos gadījumos bijušas 20 autentifikācijas vienas sekundes laikā . Tā kā autentifikācijas ir bijušas katru minūti, tad var secināt, ka portāla Latvija.lv Vienotās Pieteikšanās modulis nodrošinājis autentifikācijas sniegšanu nepārtraukti visu laiku. Pieejamības jēdzienos runājot - ir bijusi nodrošināta 100% pieejamība autentifikācijas pakalpojumam. Š.g. 1. martā autentifikācija Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmā veikta no šādām vidēm:


Kā liecina VRAA statistika – š.g. janvārī un februārī visvairāk uzsāktais e-pakalpojums ir “Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem” – e-pakalpojums uzsākts 46,5 tūkstoš reizes, bet, skatoties no visu gadu sasummētā uzsākšanas reižu skaita, līderis ir e-pakalpojums “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana”, kas no 2008. līdz 2017. gada februārim uzsākts vairāk nekā 1 miljonu reižu.

* Sākot no 2008. gada

Informācija sagatavoja:
Valsts reģionālās attīstības aģentūras
Informācijas sistēmu attīstības departaments
Epak.@vraa.gov.lv
Tel. 67079041

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta