Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM atzīst par prettiesiskām vairākas normas saistībā ar atvieglojumiem Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā un pieprasa tās atcelt
02.03.2017
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izvērtējusi un atzinusi par prettiesiskām vairākas normas Rēzeknes pilsētas domes 2017.gada 9.februārī izdotajos saistošajos noteikumos Nr.4 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā” (saistošie noteikumi) un lūgusi pašvaldību precizēt prettiesiskās normas.

VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts uzsver: “Nosakot braukšanas maksas atvieglojumus, par vienīgo kritēriju nedrīkst izmantot personas deklarēto dzīvesvietu. Tas ir prettiesiski. Ir nepieļaujami diskriminēt Latvijas iedzīvotājus pēc to dzīvesvietas.

Sabiedriskā transporta pakalpojumam ir jābūt pieejamam vienlīdzīgi visiem iedzīvotājiem. Izvērtējot saistošajos noteikumos iekļautās normas, VARAM secinājusi, ka, nosakot braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā konkrētām personu kategorijām, ir pārkāpts cilvēku vienlīdzības princips, kas ir viena no cilvēku pamattiesībām. 

Pašvaldībai ir tiesības noteikt braukšanas maksas atvieglojumus noteiktām personu kategorijām, tomēr tām ir pienākums pamatot atšķirīgo attieksmi pret kādu noteiktu iedzīvotāju grupu. Un šim pamatojumam par atvieglojumu piešķiršanu ir jābūt balstītam uz apstākļiem, kas tiešā veidā ir saistīti ar šo personu vajadzību pēc braukšanas maksas atvieglojumiem.

VARAM secinājusi, ka Rēzeknes pilsētas domes noteiktie kritēriji braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai attiecas uz plašu personu loku un nav saistīti ar īpašiem apstākļiem, kādā atrodas šīs personas.

Vienlaikus noteikts, ka papildus atvieglojumus varēs saņemt “Rēzeknieša kartes” īpašnieki. Tomēr nav noteikti kritēriji, lai varētu saņemt šo “Rēzekniešu karti”.

Saskaņā ar normatīvo regulējumu, braukšanas maksas atvieglojumu radītos zaudējumus pārvadātājam pilnā apmērā ir jākompensē no pašvaldības budžeta. Tomēr Rēzeknes pilsētas dome nav sniegusi detalizētu finansiālo izvērtējumu par saistošo noteikumu ietekmi uz pilsētas budžetu, kas ir nozīmīgi, ņemot vērā, ka Rēzeknes pilsētas dome piešķir būtiskas atlaides ļoti plašai iedzīvotāju grupai.

VARAM sagaida, ka pašvaldība ņems vērā sniegtos komentārus un precizēs saistošos noteikumus atbilstoši normatīvajam regulējumam. Tomēr, ja Rēzeknes pilsētas dome nepiekritīs mūsu sniegtajiem iebildumiem, neveiks izmaiņas saistošajos noteikumos un tos publicēs, VARAM lems par  šo saistošo noteikumu apturēšanu”, piebilst J.Eglīts.

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstība ministrija
Tālr. 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta