Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Aicinām pieteikties INTERREG EUROPE programmas trešajā projektu konkursā politiku sekmēšanai
02.03.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina piedalīties starpreģionu sadarbības programmas INTERREG EUROPE 2014.-2020.gadam (programma) trešajā projektu konkursā. Tas ir atvērts no 2017.gada 1.marta līdz 2017.gada 30.jūnijam.

Projektus iespējams iesniegt visās programmas prioritātēs:

  • Pētniecība, tehnoloģiju attīstība un inovācijas (atlikušais programmas finansējums – 21,45 milj. EUR);
  • Mazo un vidējo komersantu konkurētspēja (atlikušais programmas finansējums – 37,92 milj. EUR);
  • Ekonomika ar zemu oglekļa  dioksīda emisiju līmeni (atlikušais programmas finansējums 37,91 milj. EUR); 
  • Apkārtējā vide un efektīva resursu izmantošana (atlikušais programmas finansējums 46,30 milj. EUR). Īpaši gaidīti – ūdens apsaimniekošanas, atjaunojamās enerģijas jomā.
Projektiem ir jāsekmē Eiropas reģionālās attīstības politiku un programmu ieviešana, galvenokārt darbības programmās „Investīcijas izaugsmē un nodarbinātībā” un „Eiropas teritoriālās sadarbības” mērķa programmās. Katrā projektā vismaz pusei no partnerībā iesaistītiem reģioniem jāsekmē Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķu programmu ieviešana.

Projekta partnerībā jāpiedalās partneriem no vismaz trim valstīm (t.sk. no vismaz divām Eiropas Savienības dalībvalstīm).

Programmas atbalstam var pieteikties organizācijas no visas Eiropas Savienības teritorijas, Norvēģijas un Šveices - valsts budžeta iestādes, no valsts budžeta daļēji finansētas atvasinātās publiskās personas un to izveidotās iestādes, pašvaldības un to izveidotās iestādes, kā arī biedrības un nodibinājumi.

Privātais sektors projektos var piedalīties ar savu finansējumu.

Projektos ieteicams iesaistīt partnerus (attiecīgās institūcijas), kas ir atbildīgi par politikas instrumentiem, kuru ieviešanu plānots sekmēt. Piemēram, ja plānots sekmēt darbības programmas „Investīcijas izaugsmē un nodarbinātībā” ieviešanu, partnerībā vēlams iesaistīt par attiecīgo politiku atbildīgo nozares ministriju. Gadījumā, ja atbildīgā institūcija par politikas izstrādi un ieviešanu nav partnerībā, nepieciešams saņemt atbalsta vēstuli no tās. 

Darbības programma “Izaugsme un nodarbinātība” pieejama šeit.

Informācija par kontaktpersonām Latvijā atbalsta vēstuļu saņemšanai darbības programmas „Investīcijas izaugsmē un nodarbinātībā” ieviešanas sekmēšanai pieejama VARAM tīmekļa vietnē.

Trešā projektu konkursa pieteicējiem nepieciešams pamatot, ar ko tie atšķiras vai papildina pirmajos divos programmas projektu konkursos apstiprinātos projektus. Informācija par jau apstiprinātajiem projektiem pieejama programmas tīmekļa vietnē

Programmas līdzfinansējuma likme valsts budžeta iestādēm, no valsts budžeta daļēji finansētām atvasinātām publiskām personām un to izveidotām iestādēm, kā arī pašvaldībām un to izveidotām iestādēm ir 85% no attiecināmajiem izdevumiem, savukārt biedrībām un nodibinājumiem 75%. Līdzfinansējums attiecīgi 15% un 25% apmērā jānodrošina projekta partneriem.

Pieejamais programmas finansējums projektiem trešajā projektu konkursā - viss atlikušais programmas Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

Ņemot vērā, ka programmas valoda ir angļu valoda, projektu pieteikumi jāiesniedz angļu valodā. Projekti iesniedzami elektroniskā sistēmā www.iolf.eu.

Programmas vadlīnijas un cita noderīga informācija pieejama Programmas tīmekļa vietnē

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar programmas Kopīgā Sekretariāta pārstāvjiem, kā arī programmas Nacionālā kontaktpunkta Latvijā kontaktpersonu VARAM Ilgu Gruševu (ilga.gruseva@varam.gov.lv; tālr.: 67026472).

VARAM pilda Nacionālās atbildīgās iestādes funkcijas Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu, tai skaitā starpreģionu sadarbības programmas INTERREG EUROPE koordinācijai Latvijā.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv 


 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta