Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Dīķa naktssikspārņa sugas aizsardzības plāna izstrādes apspriedes
23.02.2017

Ar mērķi veicināt veiksmīgu cilvēku un sikspārņu līdzpastāvēšanu, sabalansējot sikspārņiem piemērotus apstākļus to mītnēs un cilvēka ēku apsaimniekošanas intereses, Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta “Dabas skaitīšana” ietvaros sākta aizsardzības plāna izstrāde dīķa naktssikspārnim Myotis dasycneme.

Sugas aizsardzības plāns ir attiecīgās sugas ekspertu veidots stratēģisks dokuments, kurā tiek pamatota sugas aizsardzības nepieciešamība un paredzēti risinājumi sugas aizsardzības turpmākai nodrošināšanai. Lai informētu par sugas aizsardzības plāna dīķa naktssikspārnim uzsākšanu, kā arī rastu labākos risinājumus cilvēku un sikspārņu veiksmīgai līdzpastāvēšanai, 2. martā plkst. 14:00 Lūznavas muižā (Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads) un 3. martā plkst. 15:00 Daugavpilī, Daugavpils Universitātē, Parādes ielā 1a, 130. auditorijā, notiks apspriede par sikspārņu vasaras mītnēm un to apsaimniekošanu, savukārt par sikspārņu ziemošanu Daugavpils cietoksnī un tā apsaimniekošanu apspriede notiks 3. martā plkst. 11:00 Daugavpilī, Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā, Nikolaja ielā 5.

Pieteikšanās dīķa naktssikspārnim sugas aizsardzības plāna izstrādes apspriedēm līdz 27.februārim, sūtot e-pastu vai zvanot Ilzei Priedniecei: ilze.priedniece@lu.lv; tālr. + 371 26562163.

Latvijā visas sikspārņu sugas ir aizsargājamas. Dīķa naktssikspārnis ir viena no divām Eiropā prioritāri aizsargājamām sugām, un tā dzīve ir cieši saistīta ar cilvēku, jo par vasaras (vairošanās) koloniju mītnēm tas izmanto ēkas. Vairums Latvijā zināmo koloniju atrastas baznīcās. Dīķa naktssikspārņi ziemo gan dabiskās alās, gan cilvēka veidotās pazemes mītnēs, tajā skaitā Daugavpils cietoksnī – lielākajā sikspārņu ziemošanas vietā Latvijā.

Sugas aizsardzības plāna izstrādi dīķa naktssikspārnim Myotis dasycneme Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā veic SIA “”Dabas eksperti”.

Projekts “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā  jeb "Dabas skaitīšana" tiek īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta mērķis ir iegūt detalizētu un pilnīgu informāciju par esošajām dabas vērtībām Latvijā.Informāciju sagatavoja:
Elīna Ezeriņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja
Tālr.:26789874
elina.ezerina@daba.gov.lv

Plašākai informācijai:
Elīna Prikule
Projekta “Dabas skaitīšana”
Projekta vadītājas asistente
Tālr.:27794799
elina.prikule@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta