Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
LVĢMC aicinājums uzņēmumiem: palieciet tirgū, reģistrējiet ķīmiskās vielas!
21.02.2017
Ja uzņēmums ražo vai importē ķīmiskās vielas, tad tās ir jāreģistrē saskaņā ar Eiropas Savienības tiesību aktu ķīmisko vielu jomā (REACH regula). Provizoriskā reģistrācija jāveic līdz 2017. gada 31. maijam un tā ir bez maksas.
Šī provizoriskā reģistrācija attiecināma uz uzņēmumiem, kuri Eiropas Savienībā ražo vai importē ķīmiskās vielas vai vielas maisījumos apjomā no vienas līdz 100 tonnām gadā, ja vien nav piemērojams atbrīvojums vielas reģistrācijai.

Vielas provizoriskā reģistrācija jāveic pēc pirmās saražotās/importētās tonnas gadā sasniegšanas sešu mēnešu laikā. Tas ļaus uzņēmumam palikt tirgū līdz 2018. gada 31. maijam, kad jau jābūt veiktai pilnajai REACH reģistrācijai (REACH 2018). Ja provizoriskā reģistrācija nav veikta, vielas ražošana/imports atļauts tikai pēc tās reģistrācijas Eiropas Ķīmisko vielu aģentūrā (ECHA). Provizorisko reģistrāciju veic REACH-IT sistēmā, un tā ir bez maksas.

Līga Rubene, LVĢMC Ķīmisko vielu un bīstamo atkritumu nodaļas ķīmiķe: “Ķīmiskās vielas var būt bīstamas cilvēku veselībai un/vai apkārtējai videi. Vielas reģistrācija ir svarīgs process, kas ļauj iegūt informāciju par ķīmisko vielu īpašībām, lietošanas veidiem, novērtēto bīstamību un iespējamo risku. Uzņēmumam jāpārzina šī informācija, lai varētu rīkoties atbildīgi un dot ieteikumus par to, kā ķīmiskās vielas droši lietot. Uzņēmējiem jāņem vērā, ka viņi ir tie, kas ietekmē cilvēku veselību un vides aizsardzību Eiropā.”

Provizoriskā reģistrācija ir obligāta tikai tādā gadījumā, ja uzņēmumi vēlas pilno REACH reģistrāciju veikt līdz 2018. gada 31. maijam. Tiem, kas plāno ķīmiskās vielas reģistrēt uzreiz, nav nepieciešams veikt provizorisko reģistrāciju.

Plašāku informāciju par provizorisko un pilno REACH reģistrāciju var iegūt VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs”, REACH un CLP palīdzības dienestā. Tālr. 67032027, e-pasts: reach@lvgmc.lv

REACH regula: Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 18. decembra regula (EK) Nr. 1907/2006, kas attiecas uz ķīmisko vielu reģistrēšanu, vērtēšanu, licencēšanu un ierobežošanu.

Par LVĢMC
LVĢMC apkopo un apstrādā vides informāciju, veic vides monitoringu un informē sabiedrību par vides stāvokli, nodrošina zemes dzīļu fonda ģeoloģisko pārraudzību un zemes dzīļu racionālu izmantošanu, kā arī īsteno valsts politiku ģeoloģijas, meteoroloģijas, klimatoloģijas, gaisa kvalitātes un pārrobežu gaisa piesārņojuma ietekmes jomā.

Sanita Pelēķe
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Maskavas iela 165, Rīga, LV - 1019
Mob. tālr.: + 371 27337797
Tālr.: + 371 67032699
E - pasts: sanita.peleke@lvgmc.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta