Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM parlamentārais sekretārs J.Eglīts: Mūsu priekšlikumi sākt darbu pie meliorācijas sistēmu sakārtošanas pilsētās ir sadzirdēti
10.02.2017

Saeimas Tautsaimniecības un reģionālās attīstības komisijas deputāti ir pilnveidojuši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikumus, kas paredz meliorācijas sistēmu pārvaldības jautājumus attiecināt ne tikai uz laukiem un mežiem, bet arī pilsētām un apdzīvotām vietām, un virzīs izskatīšanai Saeimā.

Līdz šim esošā situācija ir tāda, ka jauno ciematu un privātmāju būvniecībā nav pievērsta pietiekama uzmanība esošo meliorācijas sistēmu saglabāšanai vai arī jaunu izbūvei. Tāpēc Pierīgas un citu pašvaldību iedzīvotāji pavasaros un rudeņos bieži spiesti dzīvot applūdušās teritorijās un ciest materiālus zaudējumus, lai no applūdušajām vietām pārvietotu iedzīvi. Lai sakārtotu meliorācijas jomu, nepieciešams veikt vairākus būtiskus grozījumus normatīvajos aktos

„Ogre ir tā pilsēta, kas pirmā nāk prātā, iedomājoties par pavasara tuvošanos un applūdušām mājām, iedzīvotāju evakuāciju, paralizētu atbildīgo dienestu darbu, cīnoties ar sekām ne cēloņiem. Tādēļ apsveicama ir Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieka Egila Helmaņa iniciatīva, izveidot darba grupu un operatīvi risināt šo jautājumu, valsts līmenī sakārtojot meliorācijas jomu, kas ir būtiska iedzīvotāju labklājībai un diemžēl ilgstoši ir palikusi bez uzmanības,” informē VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts un neslēpa gandarījumu, ka ministrijas priekšlikumi Saeimā ir sadzirdēti.

Šobrīd projektus meliorācijas sistēmu izbūvei vai rekonstrukcijai iespējams īstenot tikai līdz apdzīvotas vietas vai pilsētas robežām. Lai sakārtotu un atjaunotu meliorācijas sistēmas Latvijā, neskatoties pēc to teritorijas piederības, pilsētu un apdzīvoto vietu pašvaldībām ir nepieciešams apzināt papildus iespējas piesaistīt finansējumu no dažādiem Eiropas Savienības (ES) finanšu instrumentiem.

Pēc VARAM ieskata nepieciešams mainīt situāciju, jo ES fondu plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam nav paredzēti līdzekļi meliorācijas pasākumiem apdzīvotās vietās, bet tikai lauksaimniecības vai meža zemēs. Līdz ar to šobrīd iespējams īstenot projektus meliorācijas sistēmu izbūvei vai rekonstrukcijai tikai līdz apdzīvotas vietas vai pilsētas robežām.

Turklāt ES atklāto projektu konkursi, kas attiecas uz meliorācijas sistēmām, tiek piemēroti tikai tādām sistēmām, kas ir reģistrētas meliorācijas kadastra sistēmā, līdz ar to pašvaldībām nemaz nav iespējas piedalīties šādos projektu konkursos.

Ņemot vērā vairāku novada pašvaldību viedokli, VARAM iesaka veikt izmaiņas arī Meliorācijas Kadastra noteikumos, lai pašvaldības varētu veikt ēku vai inženierbūves datu, inventarizāciju un reģistrēšanu meliorācijas kadastrā, ja to nav izdarījis īpašnieks.


Oskars Vizbulis
Ministra padomnieks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026463
E-pasts: Oskars.Vizbulis@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi! 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.05.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta