Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Akceptēts Ministru kabineta noteikumu projekts „Noteikumi par īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas aizsardzības plāna saturu un izstrādāšanas kārtību”.
28.03.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Šodien, 28. martā, Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Ministru kabineta noteikumu projekts „Noteikumi par īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas aizsardzības plāna saturu un izstrādāšanas kārtību”. Noteikumi nosaka īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas aizsardzības plāna saturu un izstrādāšanas kārtību.

Noteikumi paredz, ka Vides ministrijas izveidota komisija katru gadu izvērtē fizisko vai juridisko personu (tai skaitā valsts vai pašvaldības iestāžu) iesniegtos aizsargājamās teritorijas plāna izstrādes priekšlikumus un nosaka tās aizsargājamās teritorijas, kurām nākamajā gadā par valsts budžeta līdzekļiem izstrādājams plāns. Plāna izstrādi organizē attiecīgās aizsargājamās teritorijas administrācija vai Dabas aizsardzības pārvalde. Pašvaldības izveidotās aizsargājamās teritorijas plānu izstrādā attiecīgā pašvaldība.

Tāpat jebkura fiziska vai juridiska persona, arī zemes īpašnieks vai lietotājs, var organizēt plāna izstrādi par saviem līdzekļiem vai piesaistot ārvalstu vai starptautisko organizāciju finansējumu.

Dabas aizsardzības plāna izstrādē tiek iesaistīta speciāli izveidota uzraudzības grupa, kurā iekļauti pārstāvji no ieinteresētām pusēm, t.sk. zemes īpašnieki, pašvaldība, tādējādi nodrošinot dažādu viedokļu un interešu uzklausīšanu.

Dabas aizsardzības plāns ietver zinātnisko informāciju par aizsargājamo teritoriju, pamatojoties uz šo informāciju izstrādā priekšlikumus teritorijas funkcionālajam zonējumam, aizsardzības režīmam, kā arī nosaka vienotus visas teritorijas apsaimniekošanas pasākumus, lai sasniegtu konkrētās teritorijas aizsardzības mērķus.

Ilze Brakmane
Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja

Informācija redaktoriem:

Latvijā kopumā ir 336 Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamās dabas teritorijas - Natura 2000, kas izveidotas atbilstoši 2002.gada 28.maija Ministru kabineta noteikumu nr.199 „Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju (Natura 2000) izveidošanas kritēriji” kritērijiem. Likuma „Par īpašai aizsargājamām dabas teritorijām” 18.panta 1.daļa paredz, ka, lai nodrošinātu saskaņotu dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas un reģiona ilgtspējīgas attīstības intereses un nodrošinātu labvēlīgu aizsardzības statusu tām īpaši aizsargājamām sugām un īpaši aizsargājamiem biotopiem, kuru aizsardzības nolūkā šī teritorija ir izveidota, fiziska vai juridiska persona var izstrādāt īpaši aizsargājamās teritorijas dabas aizsardzības plānu.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta