Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides ministrija palīdzēs likvidēt videi bīstamus materiālus
27.03.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Šī gada 30. martā plkst. 12:00 Vides ministrijas 1. stāva zālē vides ministrs Raimonds Vējonis, ANO Attīstības programmas Latvijas biroja vadītāja Silvija Kalniņš un Vides investīciju fonda valdes priekšsēdētāja Ilze Puriņa parakstīs sadarbības līgumu, kas nodrošinās finansiālu palīdzību veco transformatoru un kondensatoru demontāžai un utilizācijai videi saudzīgā veidā. Svinīgajā līguma parakstīšanā laipni aicināti piedalīties arī mēdiju pārstāvji.

„Bīstamo organisko vielu iznīcināšanas process parasti ir ļoti dārgs un šis ir veids, kā Vides ministrija var atbalstīt tās organizācijas, kuru saimniecībā vēl ir vecā tipa iekārtas, kas satur PHB un PHT,” norāda vides ministrs Raimonds Vējonis, „tādā veidā mēs atkal esam soli tuvāk veselīgākai apkārtējai videi un ilgtspējīgai saimniekošanai.”

Šī gada sākumā pēc Pasaules vides fonda finansējuma piešķiršanas viena miljona ASV dolāru apjomā Vides ministrija sadarbībā ar ANO Attīstības programmas Latvijas biroju un Vides investīciju fondu sāka projektu „PHB un PHT saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā”. Pagājušajā gadā, sagatavojot projekta pieteikumu iesniegšanai Pasaules vides fondā, Vides ministrija aicināja pieteikties uzņēmumus, kuri vēlētos saņemt atbalstu vecā tipa transformatoru un kondensatoru utilizācijai. Pieteicās vienpadsmit uzņēmumi – AS „Augstsprieguma tīkls”, AS „Spodrība”, SIA „Olaines ķīmiskā rūpnīca”, RSEZ „REBIR”, AS „Lauma”, SIA „Dobeles enerģija”, AS „Bauskas piens”, TTP energosaimniecības dienests, VAS „Latvijas dzelzceļš”, AS „Ventbunkers”, AS „Liepājas metalurgs” un Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošais Jelgavas cietums. Šie vienpadsmit Latvijas uzņēmumi un Jelgavas cietuma pārstāvji arī piedalīsies svinīgajā līguma parakstīšanā.

30. martā, līguma parakstīšanas dienā, Vides ministrijā notiks projekta ieviešanas jautājumiem veltīta darba tikšanās, kurā tiks pārrunāta uzņēmumu un organizāciju gatavība nomainīt videi kaitīgās iekārtas.

Sīkāka informācija – Ilze Puriņa, Vides investīciju fonds, 7845111, 9416495
Rolands Bebris, Vides ministrija, Vides aizsardzības departaments, 7026501, 9404798

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa

 

Informācija redaktoriem:

Pasaules vides fonda finansējums Latvijai kļuva pieejams pēc Nacionālā noturīgo organisko piesārņotāju samazināšanas plāna 2005. - 2020. gadam akceptēšanas valdībā 2005. gada 31. martā, jo minētais projekts ir viens no soļiem šī plāna realizācijā. Līdz ar to Latvija ir ne vien kā pirmā no Stokholmas konvencijas ‘’Par noturīgajiem organiskajiem piesārņotājiem’’ dalībvalstīm (ieskaitot arī Eiropas Kopienas dalībvalstis) iesniegusi konvencijas sekretariātā konvencijas prasīto plānu, bet arī sāk tā praktisko realizāciju.

Jāatzīmē, ka prezidentējošā valsts Austrija ir uzaicinājusi Latviju piedalīties Stokholmas konvencijas dalībvalstu 2. konferences laikā Eiropas Kopienas tematiskajā pasākumā, lai informētu citas valstis par mūsu pieredzi plāna izstrādāšanā un ieviešanā.

Noturīgie organiski savienojumi (PHB un PHT) gadu desmitiem var saglabāties vidē, radot būtisku kaitējumu dabai, jo tie ir bīstami gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. PSRS saimnieciskajā sistēmā šie savienojumi tika izmantoti elektroenerģiju pārveidojošās iekārtās – transformatoros un kondensatoros. Šo iekārtu darbības laiks var būt ilgāks par 30 gadiem, tāpēc šādas iekārtas Latvijā joprojām nav retums. Saskaņā ar Valsts vides dienesta rīcībā esošajiem datiem vecā tipa PHB un PHT saturošo iekārtas ir atrodamas aptuveni četrdesmit uzņēmumos un iestādēs.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta