Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Valdība nosaka konkrētus uzdevumus iesaistītajām iestādēm sekmīgai e-adreses ieviešanai Latvijā
29.11.2016

Otrdien, 2016.gada 29.novembrī, valdība izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par valsts iestāžu gatavību oficiālās elektroniskās adreses (turpmāk – e-adrese) ieviešanai un noteica konkrētus uzdevumus iesaistītajām iestādēm, lai nodrošinātu sekmīgu e-adreses ieviešanu Latvijā.

E-adreses kā vienota risinājuma valsts pārvaldē ieviešanas mērķis ir elektroniskā vidē nodrošināt garantētu, drošu un ērtu oficiālo saziņu starp valsts, pašvaldību, tiesu sistēmas iestādēm un iedzīvotājiem/uzņēmējiem. 

VARAM valsts sekretāra vietnieks e-pārvaldes jautājumos Edmunds Beļskis uzsver: “Jau šobrīd aizvien vairāk uzņēmēju un iedzīvotāju dod priekšroku elektroniskai saziņai, tomēr viņiem nav iespēju deklarēt savu vēlmi tikt sasniegtiem elektroniski - tā, lai to respektētu visas iestādes. E-adrese būs personas oficiālās deklarētās adreses versija elektroniskā vidē. Tā sniegs iespēju drošā un ērtā veidā saņemt oficiālo korespondenci elektroniski un piekļūt tai tūlītēji, neatkarīgi no personas fiziskās atrašanās vietas Latvijā vai ārzemēs.”

E-adreses informācijas sistēmas un e-adreses konta centralizētā risinājuma izstrāde, t.i. funkcionalitāte,  tiks izveidota nākošā gada laikā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv  un to nodrošinās Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA).

Lai nodrošinātu, ka iestādes savlaicīgi ir gatavas saziņā ar valsts pārvaldi, uzņēmējiem vai iedzīvotājiem izmantot e-adresi, valdība atbalstīja VARAM priekšlikumu noteikt konkrētus termiņus (atšķirīgām iestādēm – dažādus), kādos tām ir jāveic priekšdarbi, lai nodrošinātu gatavību sekmīgi ieviest e-adresi. Tāpat iestādēm ir jāinformē VARAM par iestādes atbildīgo darbinieku e-adreses ieviešanā, t.i., lai nodrošinātu sekmīgu iestādes pieslēgšanos e-adreses risinājumam.

E-adrese valstī sāks darboties no 2018. gada 1. jūnija, kad obligāti e-adrese jāsāk izmantot rezerves karavīriem un valsts iestādēm, izņemot tiesu sistēmas iestādēm, kurām tā obligāti būs jāsāk izmantot no 2020. gada 1. janvāra. Uzņēmēji e-adresi brīvprātīgi varēs izmantot vienu gadu no 2019. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim, taču sākot ar 2020. gada 1. janvāri sarakstei ar valsts iestādēm tas būs obligāti.

Savukārt iedzīvotājiem e-adreses lietošana ir brīvprātīga un viņi varēs izvēlēties, vai izmantot šādu saziņas veidu ar valsti, piesakoties uz šo pakalpojumu, līdzīgi kā tas šobrīd ir ar citiem pakalpojumiem.

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv  

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta