Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Kampaņas “Dienas bez rindām” laikā sniegtas 7960 konsultācijas par e-pakalpojumiem
29.09.2016
2016. gada 19. – 23. septembrī kampaņas „Dienas bez rindām” laikā visā Latvijā vairāk kā 400 klientu apkalpošanas vietās valsts un pašvaldību iestādes konsultēja iedzīvotājus un uzņēmējus par e-pakalpojumu lietošanu. Kampaņas laikā tika sniegtas 7960 konsultācijas par e-pakalpojumiem. Pēc konsultācijas saņemšanas 4330 klienti pauduši apņēmību turpmāk lietot e-pakalpojumus.
Konsultācijas un atgādinājums ir svarīgi, lai pamudinātu iedzīvotājus pirmajam solim e-pakalpojumu izmantošanā, tāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) arī turpmāk informēs sabiedrību par valsts izveidotajiem e-pakalpojumiem.

Šobrīd Latvijā pieejami vairāk kā 480 e-pakalpojumi un darbs pie to attīstības turpinās. E-pakalpojumus var saņemt portālā www.latvija.lv un iestāžu tīmekļu vietnēs. Lai izmantotu e-pakalpojumus, kuriem nepieciešama lietotāja identificēšana, var izmantot internetbanku datus vai eID karti.

Kā liecina  kampaņā “Dienas bez rindām” iesaistīto partneru aptaujas rezultāti, daļa interesentu, kuri iepazinās ar portālu www.latvija.lv, bija pārsteigti par to, cik portāls ir viegli pieejams un izteica vēlmi to turpmāk lietot. E-pakalpojumus vieglāk izmantot ir cilvēkiem, kuri lieto internetbanku, jo tas ir vienkāršākais veids, lai autentificētos e-pakalpojumu izmantošanai. Cilvēku ieinteresētība e-pakalpojumu izmēģināšanā bijusi samērā liela. 

Pašlaik Latvijā ir pieejami trīs droša eParaksta veidi – virtuālais eParaksts, eParaksts viedkartē un eParaksts eID kartē.  Lai lietotu drošu virtuālo eParakstu, nepieciešams tikai dators (viedtālrunis vai planšetdators) un interneta pieslēgums.  

Ikvienam iedzīvotājam ir pieejams valsts nodrošināts un apmaksāts e-paraksts, kas iekļauts eiD kartē. Aktivizējot e-parakstu eiD kartē, iedzīvotājs saņem apmaksātas 120 e-parakstīšanas reizes. Ja šo summu pārvērstu papīrā sūtītu vēstuļu izmaksās, tie būtu apmēram 70 eiro. Šādu summu iedzīvotājs varētu ietaupīt, ja papīra vēstules aizstātu ar e-parakstītām. Savukārt, izmantojot eID karti pakalpojumu saņemšanai attālināti nevis dodoties uz iestādi klātienē, potenciālais ieguvums būtu vēl 2-3 reizes lielāks.  

Lai pilnvērtīgi izmantotu personas apliecībā (eiD kartē) iekļautās e-paraksta iespējas, aicinām iedzīvotājus un uzņēmējus, pieteikties personas apliecībai, un turpmāk to aktīvi izmantot arī dokumentu sagatavošanai ar e-parakstu.   

Lai saņemtu eID karti, ir nepieciešams personīgi ierasties tuvākajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā un iesniegt iesniegumu personas apliecības izsniegšanai. Vairāk informācijas www.pmlp.gov.lv.

VARAM atgādina, ka Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros un publiskajās bibliotēkās pieejams bezmaksas internets, un tajos esošie datori ir sagatavoti e-pakalpojumu un e-paraksta lietošanai. Palīdzība maina ieradumus! VARAM aicina valsts un pašvaldību iestādes arī turpmāk mudināt klientus izmantot e-pakalpojumu radītās ērtības!

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026905
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta