Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ar kopīgu darbu, sportu, muzicēšanu un atpūtu dabā atzīmē Eiropas Sadarbības dienu
26.09.2016

Ar izdomu, radošumu un iejūtību pret līdzcilvēkiem un dabu aizvadītajās nedēļās Latvijā un Igaunijā notikuši dažādi Eiropas Sadarbības dienas pasākumi, sagādājot prieku un neaizmirstamu pieredzi vairākiem simtiem to dalībnieku.

Igaunijas-Latvijas sadarbības dienā 2016. gada 17.septembrī igauņi un latvieši, kopīgi  strādājot Lilli dabas centrā, atjaunoja 1,5 km garu dabas taku, uz malkas šķūnīti pārvietoja 45 m3 malkas, uzbūvēja žogu 50 metru garumā un novāca ap 100 m2 lopbarības biešu. Uzkrājot spēkus ar siltu zupu, pēcāk visu paaudžu entuziasti sportiskā garā ar skrejriteņiem pieveica 8 km no Igaunijas un Latvijas robežas līdz Ķoņu dzirnavām. Sevišķs piedzīvojums tas bija aptuveni 60 skolēniem. Ķoņu dzirnavās kopīgi tika cepta maize un veidots paklājs no kļavu lapām. Pasākums noslēdzās ar skanīgu sitaminstrumentu grupas no Latvijas Perpetuum Ritmico koncertu. 

Savukārt Iecavas Mūzikas un mākslas skolā 21.septembrī notika radošā darbnīca bērniem „Mūzika. Pilsēta. Kaimiņi.” Apmēram 70 bērni no Latvijas (Zālītes speciālās internātpamatskolas) un Lietuvas (Ķelmes speciālās skolas) latviešu mūziķa Nila Īles un viņa lietuviešu kolēģa Viliusu Matuti vadībā veidoja mūzikas instrumentus no dažādiem materiāliem un abu mākslinieku pamācīti sagatavoja kopīgu muzikālu priekšnesumu. Kā atzina pasākuma dalībnieki, šis bija pārsteidzošs un neaizmirstams piedzīvojums gan bērniem, gan viņu pedagogiem un skolu darbiniekiem, gan arī pašiem māksliniekiem. Pasākumu kopīgi organizēja Interreg Latvijas – Lietuvas programma, Centrālā Baltijas jūras reģiona un URBACT programma.

Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas organizētais Eiropas Sadarbības dienas pasākums 24. septembrī Līgatnes dabas takās deva iespēju ģimenēm kopīgi piedalīties radoši izglītojošās darbnīcās, vērot savvaļas dzīvniekus un putnus, kā arī pielikt roku pie raibās zupas vārīšanas uz ugunskura un to kopīgi nobaudīt. Pasākuma laikā tika atklāta jaunākā sajūtu takas instalācija, kas domāta patīkamai un veselīgai muguras masāžai. Programma organizēja arī atraktīvu izglītojošu pasākumu Tartu Vides izglītības centrā.

Cilvēkus priecēja Atvērto durvju dienas pasākumi Kuldīgā, Jelgavā un Rīgā, kur Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projektu īstenotāji deva iespēju interesentiem ielūkoties projektu norisē. Projekta “LiviHeri” ietvaros, kuru īsteno Kuldīgas restaurācijas centrs, ikviens varēja iepazīt restaurācijas procesu klātienē, vērojot fasāžu atjaunošanas darbus un uzdodot interesējošos jautājumus meistariem. Skolēniem tika piedāvātas radošas aktivitātes kultūras mantojuma izpratnes veicināšanai. Projekta “Nutrinflow” rīkotā pasākuma ietvaros meliorācijas  eksperti un ūdeņu biologi interesentus iepazīstināja ar Zemgales ūdensteču stāvokli. Tajās  joprojām ir sastopama ūdens organismu bioloģiskā daudzveidība un novērojama ūdens organismu loma ūdeņu pašattīrīšanās procesos. Savukārt projektā “Let’s be active” apmeklētāji varēja satikt brīvprātīgos seniorus un uzzināt par zvanu centra darbību.

Eiropas Sadarbības diena visā Eiropā tiek atzīmēta jau piekto reizi. Katru gadu īpaša uzmanība tiek veltīta pārrobežu sadarbības un labu kaimiņattiecību nozīmei reģionālajā attīstībā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir atbildīgā iestāde Latvijā Eiropas Savienības teritoriālās sadarbības programmām.

 

Margarita Apine
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026905
E-pasts: Margarita.Apine@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
13.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta