Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Akceptē atlīdzības apmēra noteikšanas kārtību par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās
21.03.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Šodien, 21.martā, Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts „Atlīdzības apmēra par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos novērtēšanas kārtība un metodika, atlīdzības izmaksas un izmaksu reģistrācijas kārtība”.

Noteikumi izstrādāti atbilstoši likuma „Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos” deleģējumam. Likums stājās spēkā 2006. gada 1. janvārī un tas paredz divu veidu kompensācijas – atlīdzību un zemes maiņu. Šodien apstiprinātie noteikumi nosaka atlīdzības apmēra par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos (turpmāk – atlīdzība) novērtēšanas kārtību, metodiku, atlīdzības izmaksas un termiņus.

Atlīdzības piešķiršanu atbilstoši savai kompetencei organizē Dabas aizsardzības pārvalde (par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem valsts izveidotajās aizsargājamās teritorijās) un pašvaldība vai tās noteikta atbildīga institūcija (par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem attiecīgās pašvaldības izveidotajās aizsargājamās teritorijās).

Atlīdzības apjomu novērtē eksperti, ar kuriem saistītās izmaksas sedz iepriekš minētās atbildīgās institūcijas. Par ekspertu var būt fiziska vai juridiska persona, kura normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir reģistrēta kā meža inventarizācijas veicējs.

Lai novērtētu atlīdzības apmēru, eksperts vispirms dabā veic koku uzmērīšanu tajos nogabalos par kuriem paredzēta atlīdzība. Pēc tam - izmantojot noteikumos iekļautās formulas un publiski pieejamo informāciju par apaļkoku sortimenta vidējo tirgus cenu un meža atjaunošanas izmaksām par iepriekšējo gadu, aprēķina atlīdzības apjomu. Noteikumi nosaka, ka atlīdzību, kuras apjoms nepārsniedz 10 000 Ls, izmaksā viena maksājuma veidā, savukārt atlīdzību, kuras apjoms pārsniedz 10 000 Ls, izmaksā veicot vairākus maksājumus. Noteikumu projekts paredz izveidot arī atlīdzības izmaksu reģistru ar informāciju par katru atlīdzības pieprasījumu.

 

Ilze Brakmane
Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tel.: 7026418/ 9414078

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta