Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvijā viesojās augsta līmeņa Moldovas delegācija
11.04.2016

No 2016. gada 7. līdz 9. aprīlim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizēja Moldovas kolēģu vizīti Latvijā. Tās mērķis bija pārrunāt līdz šim sniegto atbalstu Moldovai reģionālās attīstības jomā, jo īpaši Moldovas Ziemeļu reģiona attīstībai, kā arī turpmāk plānotās aktivitātes, stiprinot divpusējo sadarbību starp Latviju un Moldovu reģionālās attīstības jomā.

Latviju apmeklēja Moldovas reģionālās attīstības un celtniecības ministrs Vasilis Bitsu (Vasile Bîtca) un Moldovas Ziemeļu reģiona aģentūras direktors Ion Bodrugs (Ion Bodrug). Delegāciju pavadīja arī Moldovas vēstnieks Latvijā Eugeniu Revenco.

Tikšanās laikā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu V. Bitsu atzinīgi novērtēja līdzšinējo sadarbību, kā arī iezīmēja jomas, kurās saskata Latvijas atbalstu arī turpmāk. Piemēram, administratīvi teritoriālās reformas īstenošana un nozaru (tūrisms un uzņēmējdarbības infrastruktūra) attīstības plānošanas dokumentu izstrāde reģionālajā līmenī.

K.Gerhards uzsvēra Latvijas gatavību arī turpmāk sniegt nepieciešamo atbalstu, tajā skaitā 2016.gadā turpinot sniegt konsultatīvu un praktisku palīdzību ekspertu līmenī Moldovas Ziemeļu reģionam.

Delegācija apmeklēja arī Saeimu, kur ar deputātiem tika pārrunāta esošā politiskā un ekonomiskā situāciju Moldovā. Tāpat deputātus informēja par sadraudzības veicināšanu starp Moldovas un Latvijas pašvaldībām un kopējo Latvijas valsts atbalstu.

Tikšanās laikā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoru Andri Ozolu, tika pausta abu pušu apņemšanās arī šogad turpināt sadarbību, ja no Moldovas kolēģu puses tiks apzinātas nozares, kuru uzņēmumi būtu ieinteresēti sadarbībā ar Latviju. Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra centīsies  apzināt Latvijas uzņēmējus, kuri varētu būt ieinteresēti sadarbībai attiecīgajās nozarēs.

Vizītes laikā Vidzemes plānošanas reģionā Pārgaujas novadā notika iepazīšanās ar plānošanas reģiona darbību, tā funkcijām, projektiem, attīstības plānošanas pieredzi tūrisma un biznesa infrastruktūras jomā.   

Noslēgumā tika noslēgts nodomu protokols starp Moldovas Ziemeļu reģiona aģentūru un Vidzemes plānošanas reģionu, kas paredz stiprināt partnerattiecības un tiekties nākotnē noslēgt sadarbības līgumu.

Noteikto sadarbības virzienu iedzīvināšanai jau 2016. gada 12.-16.aprīlī notiks Latvijas ekspertu vizīte Moldovā, piedaloties Moldovas Ziemeļu reģiona tūrisma un uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstības programmu izstrādes darba grupās. Identificēto projektu tālākai attīstībai tiks organizēta Moldovas Ziemeļu reģiona un tā pašvaldību speciālistu pieredzes apmaiņas vizīte Latvijā.

Sabiedrisko attiecību nodaļa 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026418
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
24.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta