Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides ministrs brīdina Jelgavas cukurfabriku par nepieciešamību sakārtot notekūdeņu attīrīšanu
09.03.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Vides ministrs Raimonds Vējonis aicina „Jelgavas cukurfabrikas” akcionārus sakārtot notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un atrisināt citus ar ekoloģiju saistītus jautājumus. Vides ministrija jau iepriekš nosūtījusi attiecīgu vēstuli akciju sabiedrības vadībai, taču atbildi par veiktajiem pasākumiem nav saņēmusi. Kā zināms, piektdien, 10. martā, ir paredzēta AS „Jelgavas cukurfabrika” akcionāru pilnsapulce, kur plānots spriest par cukurfabrikas darbības turpināšanas aspektiem. Ministrs aicina šo jautājumu izsvērt saistībā ar neatliekami veicamiem vides aizsardzības pasākumiem.

„Protams, šobrīd Latvijas sabiedrības un cukura ražošanas nozares uzņēmumu uzmanība vairāk ir pievērsta jautājumam - turpināt vai neturpināt cukura ražošanu Latvijā,” saka R. Vējonis, „taču nedrīkst arī aizmirst par nepieciešamo vides prasību izpildīšanu,” uzskata ministrs. Kā zināms, pagājušajā rudenī lielu rezonansi izraisīja cukurfabrikas nepietiekami attīrīto notekūdeņu radītā zivju un vēžu slāpšana Lielupē, kurā tiek iepludināti fabrikas notekūdeņi. Toreiz, līdz situācijas daļējai normalizācijai, pēc ministra rīkojuma tika apturēta rūpnīcas darbība uz četrām dienām „Tad fabrika apņēmās sakārtot visus nepieciešamos jautājumus, kas saistīti ar notekūdeņu attīrīšanas problēmām, lai vairs nerastos līdzīgas problēmas Lielupei un nopietns apdraudējums apkārtējai videi,” par fabrikas apņemšanos atgādina vides ministrs.

Ministrs uzsver, ka problēmas ar ES cukura tirgus reformu nevar būt pamats tam, lai netiktu ievērotas arī vides prasības. „Saprotu radušos situāciju cukura nozarē, taču šajā gadījumā gribu uzsvērt – ja rūpnīcas akcionāri pieņems lēmumu turpināt cukura ražošanu, tad būs jāpilda ne tikai saistības ar cukurbiešu audzētājiem, bet jāievēro arī likumos noteiktās vides drošības prasības.”

„Ceru, ka aiz ekonomiskām un nozares reformas problēmām akcionāri necentīsies noslēpt pašas fabrikas iekšējās problēmas un iepriekš neatrisinātos jautājumus,” uzsver vides ministrs R. Vējonis, „tādēļ pirms akcionāru sapulces vēlos atgādināt, ka vides institūcijas nepieļaus Jelgavas cukurfabrikas darbību, ja tā nebūs nodrošinājusi mūsdienīgu attīrīšanas sistēmu funkcionēšanu.”

Vides ministrs uzskata, ka „Jelgavas cukurfabrikas” vadībai būtu jāpieņem lēmums turpināt cukura ražošanu. „Ceru, ka mūsu veikalos joprojām varēs nopirkt Latvijā ražotu cukuru un ka šis cukurs tiks ražots nekaitējot dabai,” teic vides ministrs.

Didzis Jonovs
Vides ministra padomnieks
9484148

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tel.: 7026418/ 6417267
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta