Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvijas e-indekss saņēmis Eiropas Publiskā sektora balvu
04.12.2015

„Latvijas e-indekss”* 2015.gada 17.novembrī saņēma Eiropas Publiskā sektora balvu (European Public Sector Award) – Eiropas Labākās prakses sertifikātu kategorijā “Eiropas, nacionālā vai reģionālā līmeņa labākais projekts”. „Latvijas e-indekss” ir pirmais Latvijas digitālās vides mērījums, kuru 2014. gadā uzsāka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) partnerībā ar Lattelecom un sadarbojoties ar nozares asociācijām.

Šī gada starptautiskā konkursa tēma bija Publiskais sektors kā partneris labākai sabiedrībai. Konkursam tika pieteikti 160 projekti. Latvijas sasniegumus žūrija augsti novērtēja šādos kritērijos – efektīva pārvaldība, jauns pakalpojumu sniegšanas veids, inovatīva zināšanu vadība un jaunas līderības pieejas, līdzsvarotas valsts finanses.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards atzīst: „Iegūtā atzinība ir augsts novērtējums Latvijai par kopīgiem e-pārvaldes sasniegumiem, sadarbojoties valsts iestādēm, privātajam un nevalstisko organizāciju sektoram. „Latvijas e-indeksa” mērījumi palīdz novērtēt valsts e-vidi un tās izaugsmi, dalīties zināšanās, turklāt stiprina publiskā un privātā sektora sadarbību. Tā mērķis visiem ir kopīgs – Latvijas iedzīvotājiem vienkārši un ērti lietojami e-pakalpojumi. Apzinot un izceļot labās prakses piemērus, e-indekss atbalsta mūsdienu prasībām atbilstošas e-vides attīstību iestādēs. Iegūtais novērtējums ir apliecinājums, ka uzsāktais jāturpina.”

Latvijas e-indeksa iniciatora Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis saka: „Saņemtā Eiropas Publiskā sektora balva apliecina, ka pašvaldību un valsts iestāžu e-vides mērījums ir unikāla iniciatīva ne vien Latvijas, bet arī Eiropas mērogā. Redzam, ka arī  pašvaldības ar interesi seko līdzi „Latvijas e-indeksa” rezultātiem, un tie jau šobrīd kalpo par motivāciju attīstīt e-vidi iedzīvotāju un uzņēmēju ērtībai.

„Latvijas e-indekss” sniedz priekšstatu, cik aktīvi un savai situācijai atbilstoši valsts un pašvaldību iestādes izmanto informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. Indekss palīdz iestādēm uzlabot savu darbu un paaugstināt sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem un komersantiem. Apzinot un izceļot labās prakses piemērus, e-indekss atbalsta mūsdienu prasībām atbilstošas e-vides attīstību iestādēs.

„Latvijas e-indekss” pirmo reizi tika īstenots 2014. gadā. Šobrīd notiek darbs pie 2015. gada mērījumu veikšanas, kuru rezultātus paredzēts publicēt 2016. gada janvārī.

Kopš 2007. gada katru otro gadu konkursu organizē Eiropas Publiskās administrācijas institūts (European Institute of Public Administration). Šogad tajā varēja piedalīties visu līmeņu publiskā sektora institūcijas.


Foto (no kreisās puses): Eiropas Publiskās administrācijas institūta ģenerāldirektore Marga Prēla (Marga Pröhl), VARAM Publisko pakalpojuma departamenta Elektronisko pakalpojumu nodaļas vecākā eksperte Linda Liepiņa un Māstrihtas Starptautiskā institūta ekonomikas un kultūras lietu vadītājs Džīns Bruinzels (Jean Bruijnzeels).


* Latvijas e-indekss (www.eindekss.lv) raksturo pašvaldību un valsts iestāžu e-vides attīstības līmeni. Iniciatīva īstenota ciešā partnerībā ar Lattelecom, LIKTA, LPS, LLPA un LTRK. “Latvijas e-indeksu” veido divi mērījumi: Latvijas pašvaldību e-indekss analizē pašvaldību īstenoto praksi e-pārvaldes un e-vides jomā un Latvijas valsts iestāžu e-indekss analizē iestāžu e-pārvaldes iespēju pielietošanu un efektivitāti iekšējā darba organizācijā un e-pakalpojumu nodrošināšanā.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.+371 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lvAtpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta