Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Valsts piedāvā simtiem pakalpojumu saņemt elektroniski
17.11.2015

Šogad e-pakalpojumu skaits pārsniegs 300, un, lai iedzīvotāji un uzņēmēji varētu pilnvērtīgi izmantot jaunās e-iespējas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina iedzīvotājus pakalpojumus saņemt elektroniski, savukārt iestādes – veltīt īpašu uzmanību klientu atbalstam un apmācībām, jo praktiska palīdzība ir efektīvākais risinājums, kā iepazīstināt ar e-pakalpojumu iespējām un priekšrocībām.

VARAM aicina
Bailes kļūdīties, pieradums vai datora trūkums ir galvenie iemesli, kādēļ iedzīvotāji mēro ceļu uz iestādēm. E-pakalpojumu apguvē praktiskas palīdzības un iedrošinājuma nozīmību apstiprina pasākumu “Dienas bez rindām” laikā veiktais pētījums – katrs trešais e-pakalpojumu konsultāciju saņēmējs apņemas ar valsti turpmāk sazināties elektroniski. Tādējādi soli pa solim virzāmies uz principu, ka valsts pakalpojumi primāri tiek saņemti elektroniski, vienlaikus saglabājot iespēju klātienē saņemt atbalstu un praktisku palīdzību jauno iespēju apgūšanā,” skaidro Gatis Ozols, VARAM Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs.

Simtiem iespēju nedoties klātienē
Šobrīd jau katrs otrais valsts pakalpojums ir pieejams elektroniski, bet plānots, ka līdz gada beigām iedzīvotājiem būs pieejami vairāk nekā 300 e-pakalpojumu. Elektroniskos pakalpojumus var saņemt portālā www.latvija.lv, iestāžu tīmekļu vietnēs, kā arī iespējams ar elektronisko parakstu parakstītu veidlapu vai iesniegumu nosūtīt uz iestādes oficiālo e-pasta adresi.

2015. gadā ieviesti vairāki desmiti jaunu e-pakalpojumu, tostarp no novembra pieejams Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) e-pakalpojums, kas ļauj pieprasīt 21* iestādes pakalpojumu attālināti. “VSAA klienti aktīvi izmanto jauno e-pakalpojumu – divu nedēļu laikā saņemti jau vairāk nekā 700 e-iesniegumi. Pašlaik populārākais ir ģimenes valsts pabalsta e-iesniegums. Turklāt, ņemot vērā, ka VSAA mēnesī vidēji saņem 2600 iesniegumus, tad prognozējam, ka mēneša ietvaros jau 20% no tiem varētu būt iesniegti elektroniski,” par aktuālajiem rezultātiem informē Lauris Lenerts, VSAA vadošais sistēmanalītiķis.

Palīdzība maina ieradumus
2015. gada maijā un septembrī notika VARAM organizētie pasākumi “Dienas bez rindām”, kuros vairāk nekā 80 valsts un pašvaldību iestādes apvienoja spēkus vērienīgā e-pakalpojumu konsultāciju sniegšanā iedzīvotājiem un uzņēmējiem gandrīz 400 vietās Latvijā. Kā liecina pasākumu rezultāti, konsultācijas par e-pakalpojumiem saņēma 12 tūkstoši personu. No tiem trešdaļa jeb 4000 apņēmušies turpmāk dot priekšroku saziņai ar valsti elektroniski, novērtējot iespēju saņemt pakalpojumus neatkarīgi no iestāžu darba laika, turklāt ietaupot savu laiku un naudu.

VARAM atgādina, ka Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros un publiskajās bibliotēkās pieejams bezmaksas internets, un tajos esošie datori ir sagatavoti e-pakalpojumu un e-paraksta lietošanai.

*Pašlaik pieejami 12 e-iesniegumi. Ar visu e-iesniegumu sarakstu var iepazīties šeit: http://ej.uz/vsaa2015, savukārt e-pakalpojums pieejams: https://www.latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP172/Apraksts 

E-pārvaldes integrēto informatīvo kampaņu “Valsts ir internetā” īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ar mērķi informēt par vairāk nekā 300 valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, un mudinātu sabiedrību izvēlēties e-pakalpojumus kā primāro saziņas veidu ar valsti.

Projekts ir saņēmis Eiropas Savienības fondu tehniskās palīdzības projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/19 “Atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošo Eiropas Savienības fondu aktivitāšu prioritāšu mērķu sasniegšanas nodrošināšanai” finansējumu.

Papildu informācijai:
Elīna Kalniņa
Kampaņas “Valsts ir internetā” koordinatore
T. 22018527, e-pasts: elina.kalnina@ka.lv, einfo@ka.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta