Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Jau drīzumā valsts un pašvaldību publiskie pakalpojumi vienkopus būs pieejami arī reģionālās attīstības nozīmes centros – Balvos, Smiltenē un Tukumā
10.11.2015

Otrdien, 2015. gada 10. novembrī, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas priekšlikumu par Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru izveidi reģionālās attīstības nozīmes centros – Balvos, Smiltenē un Tukumā. Jau drīzumā šo pašvaldību iedzīvotāji varēs saņemt valsts un pašvaldības publiskos pakalpojumus vienkopus - ātrāk, ērtāk, izdevīgāk!

Valdības lēmums paredz piešķirt dotāciju (142 650 eiro ) šo centru sagatavošanas darbu veikšanai, paredzot ieguldījumus infrastruktūras izveidē un modernizācijā, lai ar 2016.gada 1.jūliju centri varētu uzsākt apkalpot klientus. Plānots, ka vienkopus būs pieejami Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts ieņēmuma dienesta, Valsts zemes dienesta un pašvaldību pakalpojumi. Nākotnē plānots papildināt valsts iestāžu sniegto pakalpojumu skaitu, tomēr līdz tam pašvaldību speciālisti sniegs konsultācijas iedzīvotājiem par šo institūciju e-pakalpojumiem un palīdzēs e-pakalpojumu lietošanā.

Vislielākie ieguvēji no valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centru izveidošanas Latvijā būs tieši novadu iedzīvotāji, kuri nepieciešamos pakalpojumus varēs saņemt ātrāk un ērtāk. Turklāt laikā, kad notiek aktīvas diskusijas par birokrātijas samazināšanu, šādu centru atvēršana ir spilgts piemērs tam, ka, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, iespējams samazināt administratīvo slogu. Latvija, pilnveidojot iedzīvotājiem un uzņēmējiem iespējas saņemt publiskos pakalpojumus, ir paraugs arī daudzām Eiropas valstīm,” sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Atgādinām, ka līdz 2015.gada beigām visā Latvijā tiks atklāti 66 Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centri. Informācija par iedzīvotājiem tuvāko Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru pieejama - https://www.latvija.lv/lv/pakalpojumucentri

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv    

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta