Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
YIT: Jelgavā īstenotais vides projekts uzlabos arī ūdens kvalitāti Baltijas jūrā
03.03.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
„Ūdens attīrīšanas iekārtu kā vides projekta nozīme Jelgavā ir ar nozīmīgu pievienoto vērtību. Kamēr Lielupe plūst uz jūru, ieguvēji nav tikai vairāk kā 60 tūkstoši pilsētas iedzīvotāju un tūkstošiem Lielupes lejteces iedzīvotāju, bet visas Baltijas jūras piekrastes iedzīvotāji.” Tā atklājot jaunās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Jelgavā, uzsvēra Pauli Hyvarinen, projekta būvniecības un projektēšanas darbu virsuzņēmējs, Somijas uzņēmuma „YIT Environment” pārstāvis.

„Atjaunotās iekārtas Jelgavā strādās atbilstoši jaunākajām pieejamajām tehnoloģijām. Iekārtas ir kompaktas, modernas un tehnoloģiski ūdens attīrīšanas procesā tiek pielietots minimāls ķīmiskais patēriņš un procesa darbības izmaksas ir zemas”, turpināja P. Hyvarinen, vienlaikus atzīstot, ka kopumā vides projekta īstenošana YIT nozīmēja zināmu izaicinājumu.

Kā jau ziņots, šodien Jelgavā pēc divu gadu projektēšanas un būvniecības darbiem atklāja atjaunotās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas ir daļa no ES Kohēzijas fonda finansētā projekta «Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas attīstība Jelgavā».

Jelgavas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija ir būtisks solis vides aizsardzībā, atjaunojot fiziski un morāli novecojušās attīrīšanas iekārtas, vienā no Latvijas lielākajām pilsētām turpmāk tiks nodrošināta kvalitatīva, Eiropas Komisijas direktīvai atbilstoša notekūdeņu attīrīšana.

Projektu finansē „Jelgavas Ūdens” kopā ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda dāvinājumu.

Projektēšanas un būvdarbu līguma budžets 12 954 000 EUR. Notekūdens attīrīšanas iekārtu atjaunošanas izmaksas ir aptuveni 5,98 miljoni EUR.

Projekta pasūtītājs ir SIA „Jelgavas ūdens”, projekta būvniecības un projektēšanas darbu izpildītājs ir Somijas uzņēmums „YIT Environment”. 2003. gada 22.oktobrī „YIT Enviroment Ltd.» tika noslēgts līgums par projekta: „Ūdens un kanalizācijas tīklu atjaunošana un paplašināšana, ūdens pārvada atjaunošana, notekūdeņu pārsūknēšanas staciju rekonstrukcija, NAI rekonstrukcija, ūdensapgādes sistēmas vadība, kontrole, vizualizācija (SCADA), ūdens laboratorijas rekonstrukcija” īstenošanu Jelgavā.

Divu gadu laikā izbūvēti 40 kilometri ūdens un kanalizācijas tīklu, atjaunota notekūdeņu savākšanas sistēma, izveidota centralizēta kontroles sistēma, uzbūvētas septiņas jaunas sūkņu stacijas pēc Somijas uzņēmuma "Grundfoss” projekta, veikta galvenā spiedvada būve. Projekta ietvaros veikta arī administrācijas un laboratorijas ēku rekonstrukcija, kā arī laboratorija aprīkota ar jaunām iekārtām.

Projekta notekūdeņu attīrīšanas ietaišu izbūvi veikusi SIA "Uzņēmējs", projekta būvuzraudzību veikusi Lielbritānijas kompānijas „Jacobs GIBB” filiāle Latvijā.

Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu kapacitāte paredz 65 000 iedzīvotāju apkalpošanu, to maksimālā jauda ir 1500 m³/h, minimālā – 140 m³/h. Visas iekārtu sūkņu stacijas darbojas automātiski un tās kontrolē SCADA sistēma. Paredzētais attīrīšanas iekārtu kalpošanas laiks ir 50 gadi.

Papildu informācija:
Agnese Ruberte
„Ivetas Balodes Komunikāciju Konsultācijas”
Tālr. 7873074
Mob.tālr. 9337759

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tel.: 7026418/ 6417267
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta