Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides ministrs Raimonds Vējonis atklās jaunizbūvēto Jelgavas notekūdeņu attīrīšanas kompleksu
02.03.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Šī gada 3.martā vides ministrs Raimonds Vējonis dosies uz Jelgavu, kur pulksten 15:00 piedalīsies jaunizbūvētā Jelgavas notekūdeņu attīrīšanas kompleksa atklāšanas ceremonijā, kurā būs klāt arī Jelgavas mērs Andris Rāviņš, Finanšu ministrijas pārstāvji, Jelgavas domes izpilddirektors Gunārs Kurlovičs, Jelgavas domes deputāti, galvenā būvuzņēmuma „YIT Environment” pārstāvji, SIA „Jelgavas ūdens” direktors Jānis Laizāns un citi projektā iesaistītie.

Jaunais Jelgavas notekūdeņu attīrīšanas komplekss ko rītdien nodos ekspluatācijā, ir viens no pirmajiem šāda veida objektiem Latvijā, kas izbūvēts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta vides sektora projekta ietvaros. Vides ministrs Raimonds Vējonis pauda gandarījumu par veiksmīgo projekta realizāciju, un arī bažas par valdības veikto Eiropas līdzekļu sadali: ”Man ir prieks par to, ka Jelgava ūdenssaimniecības attīstības projekta ietvaros ir aizvietojusi savu novecojušo notekūdeņu attīrīšanas kompleksu ar modernu un ES augstajām prasībām atbilstošu. Tomēr vienlaikus man jāpauž arī nožēla par samazināto vides attīstības Eiropas finansējumu, kas varētu nozīmēt, ka Jelgava ir gandrīz vai pēdējā Latvijas pilsēta, kurā tuvākajā desmitgadē veikts tik nozīmīgs vides projekts,” saka vides ministrs. „Protams, Vides ministrija centīsies pārliecināt valdību, ka šāds finansējuma samazinājums var būtiski ietekmēt visu ūdenssaimniecības sistēmu Latvijā, neļaujot realizēt jau apstiprinātus un iesāktus projektus, nemaz nerunājot par jaunu projektu uzsākšanu.”

Jaunais komplekss tika izbūvēts projekta „Ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumu attīstība Jelgavā” ietvaros, un ir Jelgavas ūdenssaimniecības attīstības projekta pirmā kārta. Šis projekts ir viens no pirmajiem tik vērienīgajiem vides sektora projektiem Latvijā, kura īstenošana uzsākta ar Eiropas Savienības ISPA (Instrument for Structural Policies for Pre-accession; ES strukturālās politikas pirmsiestāšanās finansu instruments) fonda līdzfinansējumu. Projekta realizācija sākās 2000.gada un vēl turpināsies līdz 2006.gadam. Tā kopējā vērtība ir 14,993 miljoni eiro. Būtiskākais projekta finanšu avots bija Eiropas Savienības ISPA fonds, kas sedz projekta izmaksas 75% apmērā. Pārējie finanšu avoti bija NIB (Nordic Investment Bank; Ziemeļu investīciju banka) aizdevums– 12%, NEFCO (North Environmental Finance Corporation; Ziemeļvalstu vides finansu korporācija) aizdevums – 5% un SIA „Jelgavas ūdens” līdzekļi – 8%.

Jelgavas ūdenssaimniecības projekta 1. kārtas realizācijas laikā, neskaitot pašas attīrīšanas iekārtas, Jelgavā divdesmit ielu posmos tika izbūvēti vai rekonstruēti ūdensvada un kanalizācijas tīkli 42,9 km garumā, tai skaitā arī tādos Jelgavas ielu posmos kur agrāk centralizētas ūdensapgāde un kanalizācijas sistēmas nebija. Projekta ietvaros tika rekonstruētas 7 sūkņu stacijas, uz daudzdzīvokļu māju ūdensvadiem uzstādīti 318 ūdens patēriņa skaitītāji, piegādātas 17 transporta vienības ūdensvada un kanalizācijas tīklu apkopei, kā arī noplūžu noteikšanas iekārtu komplekss. Rudenī Jelgavā nonāks arī izveidots ūdensvada un kanalizācijas tīklu datormodelis jeb datubāze, kas ļaus efektīvi plānot turpmākos tīklu būvniecības un paplašināšanas darbus.

Jelgavas ūdenssaimniecības attīstības projekta otro kārtu ir paredzēts īstenot līdz 2009. gadam. Tā ietvaros paredzēts rekonstruēt ūdens ņemšanas vietu Teteles ūdensgūtvē, uzbūvēt jaunu dzeramā ūdens sagatavošanas staciju. Otro pacēluma sūkņu staciju, izbūvēt jaunu maģistrālo ūdensvadu, kā arī veikt esošo ūdensvadu un kanalizācijas tīklu rekonstrukciju un paplašināšanu.

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tel.: 7026418/ 6417267
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta