Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM aicina uz e-pakalpojumu pieredzes stāstu domnīcu
05.10.2015

2015. gada 7. oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina profesionāļus un iestāžu vadītājus uz e-pakalpojumu domnīcu „Septiņas pēdas zem ķīļa”. Tās mērķis ir dalīties pieredzē, kas iegūta izstrādājot e-pakalpojumus, un atklāt zemūdens akmeņus. Tādējādi iestādes, kas plāno izstrādāt vai pilnveidot savus e-pakalpojumus, gūs noderīgas atziņas, kā to darīt klientiem draudzīgā veidā.

„Līdz gada beigām Latvijas iedzīvotājiem būs pieejami vairāk nekā 300 e-pakalpojumi. To ieviešana un izstrāde prasīja īpašas iemaņas. Pasaules pieredze rāda, ka digitālo pārmaiņu lielākais izaicinājums slēpjas ne tik daudz informācijas tehnoloģiju risinājumos, cik vadības lēmumos, spējā domāt radoši, nebaidīties no pārmaiņām. Tādēļ īpaši novērtējam, ka domnīcā piedalīsies valsts iestāžu pārstāvji, kuri informēs par savu unikālo pieredzi e-pakalpojumu ieviešanā,” skaidro vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Pasākums notiks š. g. 7. oktobrī no plkst. 9:00 līdz 13:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Notiekošajam varēs sekot un uzdot jautājumus arī tiešsaistē https://kampana.latvija.lv/domnica. Šajā saitē pieejama arī pasākuma programma.

Pieredzē dalīsies septiņas valsts iestādes. Piemēram, Uzņēmumu reģistrs skaidros, kā lietotāju viedoklis palīdz pārveidot e-pakalpojumus, Valsts reģionālās attīstības aģentūra iepazīstinās ar www.latvija.lv evolūcijas ceļu. Savukārt Tieslietu ministrija atklās, kā rast kompromisu starp sabiedrības tradīcijām un e-vides inovācijām. Tāpat eksperti runās par e-pakalpojumu lietderības, komunikācijas, drošības un citiem jautājumiem.

Domnīcas nosaukums ir simbolisks apzīmējums drošai kuģošanai – zem ķīļa jābūt vismaz septiņas pēdas jeb 2 m dziļumam.

Par valsts e-pakalpojumiem

Šobrīd jau katrs otrais valsts pakalpojums ir pieejams elektroniski. Plānots, ka līdz gada beigām kopumā iedzīvotājiem būs pieejami vairāk nekā 300 e-pakalpojumi. Elektroniskos pakalpojumus var saņemt portālā www.latvija.lv, iestāžu tīmekļu vietnēs, kā arī nosūtot uz iestādes oficiālo e-pasta adresi ar drošu elektronisko parakstu parakstītu veidlapu vai iesniegumu.

E-pārvaldes integrēto informatīvo kampaņu „Valsts ir internetā” īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ar mērķi informēt par vairāk nekā 300 valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, un mudinātu sabiedrību izvēlēties e-pakalpojumus kā primāro saziņas veidu ar valsti.

Projekts ir saņēmis Eiropas Savienības fondu tehniskās palīdzības projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/19 „Atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošo Eiropas Savienības fondu aktivitāšu prioritāšu mērķu sasniegšanas nodrošināšanai” finansējumu.

 

Papildu informācijai:
Elīna Kalniņa
Kampaņas „Valsts ir internetā” koordinatore
22018527, e-pasts: elina.kalnina@ka.lv, einfo@ka.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta