Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra uzņemta Eiropas Ģeoloģijas asociācijā
01.03.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Šā gada 1. martā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra (LVĢMA) uzņemta Eiropas Ģeoloģijas asociācijā, kas ir viena no ietekmīgākajām šīs nozares apvienībām Eiropā. Gan LVĢMA vadība, gan aģentūru pārraugošā LR Vides ministrija uzsver, ka uzņemšana šajā organizācijā ir liels gods gan pašai aģentūrai, gan Latvijas valstij kopumā.

Eiropas Ģeoloģijas asociācija (Association of the European Geological Surveys) apvieno vairāk nekā 7 500 personu un organizāciju, kuras nodarbojas ar ģeozinātni Eiropas Savienības (ES) valstīs. Asociācijas galvenais uzdevums ir sniegt Eiropas institūcijām kvalificētus un praktiskus padomus, kā arī nodrošināt informāciju, kas nepieciešama, lai risinātu problēmas tādās jomās, kā dabas resursu izmantošana, vides vadība, pilsētu attīstība u.c.

LVĢMA direktors Andris Leitass, komentējot viņa vadītās aģentūras uzņemšanu Eiropas Ģeoloģijas asociācijā, uzsver: „Tas ir liels gods Latvijai, ka LVĢMA ir novērtēta Eiropas līmenī un uzņemta šajā jomā tik respektablā un ietekmīgā organizācijā. Dalība šajā asociācijā nodrošinās ne tikai iespēju paust savu viedokli ES institūcijām un aizstāvēt Latvijas intereses dažādos ar ģeoloģiju un ģeoloģijas zinātni saistītos jautājumos, bet arī daudz plašākā mērogā apliecināt, ka Latvijas ģeospeciālisti ir augsti kvalificēti un profesionāli eksperti.”

Arī Latvijas vides ministrs Raimonds Vējonis norāda, ka LVĢMA uzņemšana Eiropas Ģeoloģijas asociācijā ir apliecinājums tam, ka aģentūra ar savu darbu ir devusi būtisku ieguldījumu ģeoloģijas zinātnei. „Kad 2004. gadā sākām Latvijas Vides aģentūras un Valsts ģeoloģijas dienesta reorganizāciju, daudziem bija bažas, ka ģeoloģijas joma netiks pienācīgi novērtēta un attīstīta. Tomēr LVĢMA uzņemšana asociācijā, ir apliecinājums, ka abu dienestu apvienošana sevi ir pilnībā attaisnojusi,” ir pārliecināts Raimonds Vējonis.

LVĢMA tika izveidota, reorganizējot Latvijas Vides aģentūru, Valsts ģeoloģijas dienestu un Latvijas Hidrometeoroloģijas aģentūru. Tās uzdevums ir vākt un apstrādāt vides informāciju, veikt vides monitoringu un informēt sabiedrību par vides stāvokli, nodrošināt zemes dzīļu fonda ģeoloģisko pārraudzību un zemes dzīļu racionālu izmantošanu, kā arī īstenot valsts politiku ģeoloģijas, meteoroloģijas, klimatoloģijas, hidroloģijas, gaisa kvalitātes un pārrobežu gaisa piesārņojuma ietekmes jomā. Apvienotā LVĢMA darbu sāka 2005. gada 1. janvārī.

 

Kristīne Barševska
Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i.
Tel.: 7026533/ 6417267
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta