Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Notiks 2015.gada Eiropas digitālās jomas vērienīgākais pasākums – Digitālā asambleja
16.06.2015
2015.gada 17. un 18.jūnijā, Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies Digitālā asambleja 2015. Asamblejas vadmotīvs “Viena Eiropa, viens Digitālais vienotais tirgus” uzver nozīmīgāko ES mērķi digitālajā jomā - Digitālā vienotā tirgus izveidi. Asamblejas norisei varēs sekot tiešraidē eu2015.lv vai Eiropas Komisijas (EK) mājas lapā.
Digitālā asambleja 2015 ir pirmais notikums, kura laikā amatpersonām un nozares pārstāvjiem būs iespēja no dažādiem aspektiem apspriest un sniegt savas rekomendācijas EK 2015.gada 6.maijā publicētās Digitālā vienotā tirgus izveides stratēģijas īstenošanai. 

Digitālā vide ir viens no visstraujāk augošajiem sektoriem ar plašām iespējām ekonomiskās attīstības, sociālo inovāciju un labas pārvaldības sfērās. Tradicionālai preču tirdzniecībai Eiropas Savienībā robežu nav, tomēr tiešsaistē iegādājamo preču un pakalpojumu tirgus joprojām nedarbojas vienoti un katrā no 28 ES dalībvalstīm pastāv atšķirīgi noteikumi, kas regulē darbības digitālajā vidē. 

Tāpēc Digitālā vienotā tirgus mērķis ir radīt ES valstīs vidi, kurā digitālo tehnoloģiju patērētājiem un uzņēmējiem ir iespēja ērti piekļūt un darboties tiešsaistē ar vienlīdzīgiem noteikumiem un iespējām neatkarīgi no to nacionālās piederības vai atrašanās vietas. ES Digitālo vienoto tirgu veidos tiesisko regulējumu kopums un investīcijas digitālās infrastruktūras attīstībā. 

Asamblejā piedalīsies augstas ES dalībvalstu amatpersonas, Eiropas Komisijas pārstāvji, digitālās politikas veidotāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, digitālo tehnoloģiju izstrādātāji un lietotāji. 

Tāpat plānotas diskusijas ar sabiedrības un nozares pārstāvjiem par Eiropas digitālās politikas nākotni. 

Trešdien, 17.jūnijā, pasākumu ar uzrunu atklās Latvijas Republikas Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģijas ģenerāldirektorāta vadītājs Roberts Madelins (Robert Madelin), kā arī viņas augstība Nīderlandes princese Petra Laurentīne (Petra Laurentien). Dienas otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja klausīties sešas iedvesmojošas runas par Digitālo vienoto tirgu.

Ceturtdien, 18.jūnijā, Asamblejas otro dienu atklās Eiropas Komisijas viceprezidents digitālā tirgus jautājumos Andruss Ansips (Andrus Ansip), piedaloties hard talk sesijā. Asamblejai turpinoties, sešu dažādu darba grupu laikā notiks diskusijas par galvenajiem Digitālā Vienotā tirgus stratēģijas punktiem - digitālajām prasmēm, patērētāju uzticību, digitālās vides radošo saturu, telekomunikāciju pakalpojumu pieejamību, e-komerciju, e-pārvaldi un Eiropas uzņēmumu un nozaru digitalizāciju. Diskusiju rezultātā radušās rekomendācijas tiks ņemtas vērā stratēģijas īstenošanas posmā.

Kopsavilkumu par Asamblejas rezultātiem sniegs Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. 

Pasākumu organizē Eiropas Komisija sadarbībā ar Latvijas prezidentūru ES Padomē. Latvijas prezidentūra ir otrā ES Padomes prezidentūra, kuras laikā Digitālā Asambleja tiek organizēta ārpus Briseles. Vienlaikus Digitālā Asambleja 2015 ir arī nozīmīgākais notikums atbilstoši vienai no trim Latvijas prezidentūras prioritātēm - "Digitālā Eiropa". 

 
Kristīne Kļaveniece 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Sabiedrisko attiecību nodaļa 
Tel.+371 67026533 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta