Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides ministrija iebilst pret aizsprostu celtniecību Daugavas augštecē
22.02.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Vides ministrija kategoriski iebilst pret tālāku projekta „Par pasākumiem, kas veicami, lai Jēkabpilī novērstu Pļaviņu HES un tās ūdenskrātuves izveides radušos plūdu draudus” realizāciju, īpaši, ja projekta realizācijas gaitā plānots celt jaunus aizsprostus uz Daugavas.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas piedāvāto variantu paredzēts būvēt „pretplūdu inženiertehniskās būves”, t.i., vienu būvi augšpus Daugavpils un divas būves pie Ābeļsalas augšpus Jēkabpils, taču būtībā šīs būves nozīmē jaunu aizsprostu celtniecību.

Kā norāda vides ministrs R.Vējonis: „Šīs būves mēs varam nosaukt ļoti dažādi, tomēr pamatos tā ir jaunu aizsprostu celtniecība uz Daugavas, kas ne tikai neatrisinās plūdu problēmu Jēkabpils novadā, bet var radīt nopietnus draudus gan Daugavas augšteces ekosistēmai, gan vides sektoram kopumā”.

R.Vējonis uzsver, ka „pašlaik veidojas absurda situācija – mēs protestējam pret jaunu HES celtniecību Baltkrievijā un paši izstrādājam projektus, kas paredz līdzīgas darbības”. Kā atzīmē vides ministrs: „Šobrīd nav nekāda pamata virzīt uz priekšu šo projektu, kas tapis pēc itāļu ekspertu izstrādāta plāna, tā kā viņu ieteiktais variants – izmantot piepūšamus gumijas aizsprostus – ir visai šaubīgs un nav aprobēts pašā Itālijā, turklāt nav paredzētas nekādas citas alternatīvas aizsprostu konstrukcijām”.

Pēc Vides ministrijas ekspertu domām, šobrīd nav veikti vairāki nozīmīgi pasākumi, lai dotu šādam projektam zaļo gaismu – nav bijis stratēģiskais ietekmes uz vidi novērtējums, nav izvērtēta aizsprostu ietekme uz zivju migrācijas ceļiem, kā arī zivju resursiem kopumā. Tāpat nav analizēti ar zemes īpašumtiesībām saistīti jautājumi un jau ieguldītie resursi ekotūrismā un lauku tūrismā Daugavas krastos, nepietiekami izvērtēts Daugavas hidroloģiskais režīms, nav prognožu par ūdens kvalitātes izmaiņām kaskādes ūdenskrātuvēs, kam neizbēgami jānotiek, jo mainīsies ūdens apmaiņas laiks un temperatūras režīms. Līdzīgi nav veikta iespējamo izmaksu un potenciāli iegūstamo labumu analīze, kas sniegtu ekonomisku pamatojumu koncepcijā piedāvātajam variantam.

 

Kristīne Barševska
Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i.
Tel.: 7026533/ 6417267
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta