Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
18.12.2018.

Noslēgusies ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām konference

No 2018. gada 2. līdz 15. decembrim Katovicē, Polijā notika ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām1 konference. Tās ietvaros tika pieņemti Parīzes nolīguma īstenošanas nosacījumi, kuru izstrāde tika uzsākta 2016. gadā. Latviju konferencē pārstāvēja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kā arī pārstāvji no Ārlietu ministrijas un Zemkopības ministrijas.

18.12.2018.

VARAM aicina pieteikties dalībai Vides konsultatīvajā padomē

Lai turpinātu sabiedrības iesaistīšanos vides aizsardzības politikas izstrādes un īstenošanas procesā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina biedrības un nodibinājumus arī nākamajā gadā piedalīties Vides konsultatīvās padomes (turpmāk – padome) darbā un līdz 2019.gada 10.janvārim ieskaitot (pasta zīmogs) deleģēt savus pārstāvjus dalībai padomē.

 

18.12.2018.

VARAM saņemti FM un TM atzinumi par Rīgas domes atlaišanas likumprojektu

Rīga, 2018. gada 18. decembris. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) saņemti Finanšu ministrijas (FM) un Tieslietu ministrijas (TM) atzinumi par VARAM izstrādāto Rīgas domes atlaišanas likumprojektu, kas šī gada 17.decembrī iesniegts Ministru kabinetā.

18.12.2018.

Mēnesī vidēji tiek izsniegtas ap 16 tūkstošiem eID karšu

2018. gadā vidēji mēnesī izsniegtas 16 tūkstoši eID kartes, kas ir tikpat, cik šogad izdotas pases. Kopumā Latvijā izsniegts jau aptuveni viens miljons eID karšu, liecina Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes apkopotā informācija.

18.12.2018.

VARAM: Ministrs Kaspars Gerhards tiksies ar latvisko partiju pārstāvjiem, lai informētu par Rīgas domes atlaišanas likumprojektu

Šī gada 18.decembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un ministrijas pārstāvji tiksies ar latviskajām partijām, lai sniegtu informāciju par ministrijas sagatavoto Rīgas pašvaldības domes atlaišanas likumprojektu, kas šī gada 17.decembrī iesniegts Ministru kabinetā. Uz tikšanos aicinātas latviskās partijas – “Jaunā vienotība”, “Zaļo un Zemnieku savienība”, Attīstībai Par”, “Jaunā konservatīvā partija” un “KPV.LV”.

17.12.2018.

Ministrs K.Gerhards valdībā iesniedzis likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Šī gada 17. decembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards valdībā iesniedzis likumprojektu par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Likumprojekts sagatavots, pamatojoties uz konstatētajiem vairākiem likuma pārkāpumiem pašvaldības darbā, tai skaitā pašvaldības kapitālsabiedrību pārraudzībā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izvērtēja RD atbildību “Rīgas satiksmes” lietā, kā arī, izstrādājot likumprojektu, ņemti vērā līdz šim konstatētie pārkāpumi, nepilnības un bezdarbība pašvaldības darba procesos, tai skaitā attiecībā uz “Rīgas satiksmi”.

15.12.2018.

VARAM: Kaspars Gerhards izvērtēs RD atbildību "Rīgas satiksmes" lietā, kā arī lems par RD atlaišanas ierosināšanu valdībā

2018.gada 15.decembrī, "Nacionālās apvienības" ikgadējā kongresā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards informēja partijas biedrus, kā arī masu medijus par veiktajām un plānotajām darbībām attiecībā uz masu medijos izskanējušo informāciju saistībā ar notiekošo Rīgas pašvaldības kapaitālsabiedrībā "Rīgas satiksme".

13.12.2018.

Konferencē Jelgavā izvērtē remigrācijas pilotprojekta rezultātus

Lai veicinātu aizbraukušo Latvijas iedzīvotāju atgriešanos dzimtenē, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šogad realizē projektu “Reģionālais koordinators remigrācijas veicināšanai”. Projektu īsteno saskaņā ar 2016. gadā Valdības rīcības plānā noteikto uzdevumu, kas paredz atbalstīt pasākumus ārzemēs dzīvojošo latviešu politiskai un pilsoniskai līdzdalībai, kā arī iesaistei Latvijas ekonomiskajā, kultūras un izglītības jomā.
13.12.2018.

VARAM izstrādājis plāna projektu Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām līdz 2030.gadam

Rīga, 2018.gada 13. decembrī. Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts plāna projekts “Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām plāns laika posmam līdz 2030. gadam”, kas noteiks turpmāko Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām politiku un nepieciešamos pasākumus.

13.12.2018.

Iepērcies droši un zini savas patērētāja tiesības

Preču un dažādu pakalpojumu sniedzēju skaits pieaug katru dienu, tāpēc šobrīd pieejams plašs klāsts ar veikaliem un interneta vietnēm, kur iespējams iegādāties praktiski visu. Tajā pašā laikā plašās iespējas var sagādāt arī nepatīkamus mirkļus, piemēram, palielinās risks saņemt bojātu preci vai nekvalitatīvu pakalpojumu. Tāpēc, lai neapjuktu brīvā tirgus apstākļos, pieejama virkne ar valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem un instrukcijām, kas ļaus būt drošam par savām tiesībām!
13.12.2018.

Unikālā pasākumā tiekas no ārvalstīm uz dzīvi Liepājā atgriezušās ģimenes

11.decembrī pirmo reizi Latvijā notika pasākums, kur satikās, dalījās pieredzē un veidoja jaunas sociālās saites tie, kas no ārvalstīm  atgriezušies uz dzīvi Liepājā. Unikālo tikšanos organizēja Kurzemes plānošanas reģions kopā ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, Liepājas pilsētas pašvaldību un Coworking Liepāja, kā telpās kopumā pulcējās, uzklausīja ārvalstnieka pieredzi, uzsākot dzīvi Liepājā, un dažādās aktivitātēs laiku pavadīja vairāk nekā 60 cilvēki – ģimenes ar bērniem vecumā no 1 līdz 14 gadiem.  

13.12.2018.

Par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību Latvijā atzīts Olaines novads

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” galveno titulu un 30 000 eiro balvu ieguvusi Olaines novada pašvaldība. Savukārt 15 000 eiro balvu saņēma un 1. vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā izcīnīja Daugavpils pilsētas pašvaldība, 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību grupā – Preiļu novada pašvaldība un 89 novadu pašvaldību grupā – Ikšķiles novada pašvaldība.

12.12.2018.

Dabas skaitīšanas rezultāti liecina par mežu biotopu kvalitātes samazināšanos

Noslēdzoties Eiropas Savienības nozīmes biotopu apzināšanas jeb dabas skaitīšanas lauka darbu otrajai sezonai, līdz šim apkopotie un pārbaudītie dati no apsekotajām teritorijām liecina, ka mežu biotopu kvalitāte Latvijā ir zemāka, nekā sākotnēji domāts.
12.12.2018.

VARAM rīko reģionālo ūdenssaimniecības semināru Ādažos

Rīga, 2018.gada 13.decembrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Ādažu kultūras centra Ceriņu zālē 13.decembrī rīko profesionālo semināru 5.3.1.specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt un uzlabot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pakalpojumu kvalitāti un nodrošināt pieslēgšanas iespējas” projektu ieviešanas veicināšanai būvniecības jomā.
12.12.2018.

Reģionālās attīstības koordinācijas padomes sēdē saskaņo ERAF finansējuma un rezultātu sadalījumu nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām uzņēmējdarbībā, kultūrā un sociālo pakalpojumu jomā

Rīgā, 2018.gada 11.decembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) norisinājās Reģionālās attīstības koordinācijas padomes (padome) sēde. Tās laikā tika saskaņots finansējuma sadalījums un rezultāti nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām uzņēmējdarbībā, kultūrā un sociālo pakalpojumu jomā.
11.12.2018.

VARAM pārstāvji Klimata pārmaiņu konferencē Katovicē piedalās augsta līmeņa dialogā par klimata pārmaiņu ierobežošanu

Polija, Katovice 2018.gada 11.decembrī. Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji, tai skaitā valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola, piedalījās ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām konferencē Talanoa dialoga politiskajā fāzē, kuras ietvaros notika ministru diskusijas par esošo situāciju siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanā pasaulē un par to, kā īstenojami Parīzes nolīguma mērķi.
11.12.2018.

Sagatavots noteikumu projekts, kas nosaka piecus jaunus dabas pieminekļus

Rīga, 2018.gada 11.decembrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos “Noteikumi par aizsargājamiem ģeoloģiskajiem un ģeomorfoloģiskajiem dabas pieminekļiem”. Tas precizē dabas pieminekļu robežas un nosaukumus, aktualizē administratīvo iedalījumu, kā arī nosaka piecus jaunus dabas pieminekļus.

10.12.2018.

Aicinām uz konkursa "Ģimenēm draudzīgākā pašvaldība 2018" apbalvošanu un ekspertu diskusiju

Trešdien, 12.decembrī, norisināsies pasākums “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenēm draudzīgām pašvaldībām”, kura ietvaros notiks arī svinīgā ceremonija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas konkursā (VARAM) “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018”, apbalvojot šī gada uzvarētājus, kā arī pasniedzot īpašās nominācijas un specbalvas.
10.12.2018.

Notiks filmas “9 pilsētas – viena iela” pirmizrāde

Rīgā, 2018.gada 10.decembrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA) aicina uz dokumentālās filmas “9 pilsētas – viena iela” pirmizrādi.
10.12.2018.

Latvijas atvērto datu portālā sabiedrībai bezmaksas pieejamas vairāk nekā 160 dažādu datu kopas

Kopš 2017. gada sabiedrībai pieejams Latvijas atvērto datu portāls, sniedzot bezmaksas pieeju dažādiem valsts pārvaldes datiem. Pašlaik portālā publicētas jau vairāk nekā 160 datu kopas, tostarp bez maksas tiek publicēti ģeotelpiskie dati, kas iepriekš bija pieejami tikai par maksu.
10.12.2018.

VARAM rīko “Baltijas jaunatnes 2030” tikšanās pasākumu

Rīgā, 2018.gada 10. decembrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē ietvaros 10.decembrī organizē Baltijas jūras reģiona jauniešu organizāciju tikšanos, lai veicinātu sadarbību starp jauniešu organizācijām ar valsts un reģionālajām struktūrām ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā.

07.12.2018.

“Zaļās izcilības balvas 2018” pasniegšanas pasākums

Šogad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) padotības iestādes Valsts vides dienests apbalvojumu “Zaļās izcilības balva” saņēmuši 18 uzņēmumi un pašvaldības. Tās laureātiem pasniedza VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, uzsverot, ka balvas ieguvēji ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumus, lai mazinātu saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi.
07.12.2018.

VARAM turpina projektu “Publisko pakalpojumu pārveides metodoloģijas izstrāde un aprobācija”

Rīgā, 2018.gada 7. decembrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ceļā uz efektīvu, digitālu, centralizētu un klientiem aizvien ērtāku un pieejamāku valsts pārvaldes pakalpojumu sniegšanu, turpina projekta “Publisko pakalpojumu pārveides metodoloģijas izstrāde un aprobācija” ieviešanu.
06.12.2018.

Noskaidroti Iepirkumu Gada balvas 2018 finālisti

Iepirkumu Gada balvas 2018 žūrija ir izvirzījusi pretendentus. Iepazīstieties un izsakiet savu viedokli!
06.12.2018.

Kolkas raga pludmale ierindota pasaules neskartāko pludmaļu TOP 50

Pasaulē vadošā Kanādas ceļojumu lapa flightnetwork.com Slīteres Nacionālā parka Kolkas raga pludmali iekļāvusi 2018. gada pasaules neskartāko pludmaļu TOP 50. Viena no neparastākajām Latvijas pludmalēm ierindota augstajā 20. vietā.
04.12.2018.

Valsts vides dienests pasniegs “Zaļās izcilības balvas”

Turpinot pirms četriem gadiem aizsākto tradīciju, Valsts vides dienests (VVD) arī šogad pasniedz apbalvojumu “Zaļās izcilības balva” uzņēmumiem un pašvaldībām, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumus, kas mazina ietekmi uz vidi.

04.12.2018.

Nakts pārgājienā varēs iepazīt Līgatnes dabas taku zvērus tumsā

Līgatnes dabas takas sestdien, 15. decembrī aicina piedzīvojumu kāros dabas draugus pievienoties nakts pārgājienam un iepazīt neparasto un noslēpumaino zvēru dzīvi tumsā.

04.12.2018.

Iesaiņotā zeme. Viedokļraksta autors: VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Gada laikā planētas iedzīvotāji izmanto vienu triljonu maisiņu, Eiropas Savienība – aptuveni 98,6 miljardus. Tas nozīmē, ka paši cilvēki “iesaiņo” planētu, neļaujot tai elpot – skarbi sakot – smacē planētu. Latvijā vidēji viens iedzīvotājs gada laikā izmanto 400 dažādus plastmasas maisiņus – apzinoties to vai nē – piesārņojot Latvijas zemi un ūdeņus ar nesadalāmiem atkritumiem.. Cilvēki ietekmē arī paši sevi – jo atstāj neatgriezeniskas izmaiņas uz vidi, kurā dzīvojam.
04.12.2018.

Programmai “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” pievienojušies jauni vēstneši

Valsts vienotās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmai “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” pievienojušies jauni vēstneši – uzņēmuma “Milzu!” dibinātājs un īpašnieks Enno Ence, titulētākais Latvijas paralimpietis Aigars Apinis un starptautiskās ekonomikas olimpiādes zelta medaļas ieguvēji Alisa Turukova, Diāna Paula Upmale, Kārlis Eiduks un Vairis Stramkalis. Viņi iedvesmos un nodos sabiedrībai vēstījumus par e-pakalpojumu izmantošanas ieguvumiem, aicinot ar uzņēmējdarbību un pilngadību saistītās dzīves situācijas risināt digitāli, tostarp aktīvi izmantojot eID kartes iespējas.
04.12.2018.

VARAM rīko teritorijas plānotāju konferenci 6.decembrī

Rīga, 2018. gada 4.decembris. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 6.decembrī rīko teritorijas plānotāju konferenci “Kā plānot…?”, kurā nozares profesionāļi apmainīsies ar idejām un diskutēs par telpiskās plānošanas situāciju Latvijā.
03.12.2018.

Konkursa uz vakanto valsts SIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” valdes locekļa amatu rezultāti

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 2018. gada 5.oktobrī Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” izsludināja atklātu konkursu uz vakanto valsts SIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” izsludināja valdes locekļa amatu, uz ko pieteicās 16 pretendenti. Izvērtējot  kandidātu iesniegtos dokumentus un priekšlikumus par kapitālsabiedrības stratēģisko attīstību, paaugstinot tās rentabilitāti, nominācijas komisija  konkursa otrai kārtai izvirzīja trīs kandidātus.

03.12.2018.

VARAM aicina uz semināru par zaļā iepirkuma piemērošanu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iepirkumiem

Rīgā, 2018.gada 3. decembrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina pieteikties semināram par zaļā iepirkuma piemērošanu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iepirkumiem, kas notiks 11.decembrī.
03.12.2018.

Katovicē, Polijā sākusies Klimata pārmaiņu konference ar mērķi vienoties par Parīzes nolīguma ieviešanas noteikumiem

2018.gada  2. - 14. decembrī Katovicē, Polijā norisinās Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām, Kioto protokola un Parīzes nolīguma pušu sanāksmes un vairāki simti saistīto pasākumu (turpmāk – Klimata pārmaiņu konference). 3.decembrī Klimata pārmaiņu konferences sākumā valstu līderu samita ietvaros uzstāsies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un daudzpusējās novērtēšanas ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prezentēs Latvijā paveikto.

30.11.2018.

Latvijas Atvērto datu portāls saņem IKT gada balvas “Platīna pele” atzinību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārziņā esošais un Valsts reģionālās attīstības aģentūras izstrādātais Latvijas Atvērto datu portāls saņēmis Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) atzinību kategorijā “Valsts digitālā transformācija”. Šajā kategorijā tika vērtēti projekti, kas nodrošina valsts pārvaldes procesu un pakalpojumu pārveidi un digitalizāciju, izmantojot IKT rīkus un tehnoloģijas.
29.11.2018.

Seminārs iestādēm “Valsts pārvaldes pakalpojumu sistēmas organizēšana institūcijā. Pieredzes apmaiņa”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 5.decembrī organizē semināru “Valsts pārvaldes pakalpojumu sistēmas organizēšana institūcijā. Pieredzes apmaiņa”.
28.11.2018.

VARAM sadarbībā ar pašvaldībām un LPS novados organizē seminārus publisko pakalpojumu pilnveidošanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar pašvaldībām un Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) šī gada decembrī organizē seminārus par valsts pārvaldes unificēto pakalpojumu aprakstu izstrādi, darbībām portālā Latvija.lv un oficiālo e-adresi.
28.11.2018.

VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis piedalīsies starptautiskā konferencē “Izredzes un izaicinājumi digitālās ekonomikas attīstībai ES”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis 29.-30.novembrī piedalīsies starptautiskās konferences “Izredzes un izaicinājumi digitālās ekonomikas attīstībai ES” paneļdiskusijā.
28.11.2018.

VVD vērsīsies policijā par konstatētiem pārkāpumiem Cēres pagasta atkritumu apsaimniekotāja "Galangal" darbībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas padotībā esošā iestāde –  Valsts vides dienests (VVD) vērsīsies policijā par Cēres pagasta "Priedītēs" nelegāli izvietotajiem atkritumiem un konstatētajiem pārkāpumiem atkritumu apsaimniekotāja SIA "Galangal" darbībā.


27.11.2018.

Iniciatīvā “Daru labu dabai” nostiprina 300 m garu piekrastes kāpu posmu

Lai pasargātu erozijas un cilvēku ietekmes apdraudētās piekrastes kāpas, Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) darbinieki iniciatīvā „Daru labu dabai” pagājušajā nedēļā pabeidza kāpu stiprināšanu 300 metrus garā posmā Gausajā jūdzē, Engures novada Lapmežciema pagastā.

27.11.2018.

Vērtīgi padomi savas karjeras attīstībā

Neskatoties uz to, ka ķīniešu domātāja Konfūcija teiktais “Izvēlies darbu, kuru mīli un tev ne dienas nebūs jāstrādā” ir šķietami pašsaprotams, ceļš līdz šādam darbam ne vienmēr ir tik vienkāršs. Valsts piedāvā dažādas elektroniskas iespējas, kas palīdz atrast darbu, novērtēt savas prasmes un aicina izmantot arī citus ceļus.

26.11.2018.

Ēku izgaismošana apdraud dīķa naktssikspārni

Sikspārņu pētnieku novērojumi Latvijā un citviet liecina, ka ēku izgaismošana naktī sikspārņu izlidošanas un ielidošanas brīdī apžilbina un biedē mazos lidoņus. Turklāt gaismā tie ir vieglāk pamanāmi un kļūst par ātru ēsmu plēsējiem – pūcēm u.c. Nepārdomāta ēku izgaismošana Latvijā ir izraisījusi vienas dīķa naktssikspārņu (Myotis dasycneme) kolonijas izzušanu un īpatņu skaita ievērojamu samazināšanos vismaz divās kolonijās.
23.11.2018.

Latvija iekļūst ES valstu TOP 5 vairāku publisko pakalpojumu digitālās pieejamības jomā

Rīga, 2018. gada 23.novembris. – Eiropas Komisijas publicētajā (EK) elektroniskās pārvaldes attīstības pētījumā “eGovernment Benchmark” Latvija iekļuvusi vadošo valstu lokā, kuras ir aktīvi ieviesušas publisko pakalpojumu ērtu pieejamību un izmantošanu digitālā vidē. Savukārt publisko pakalpojumu pieejamībā tiešsaistē Latvija iekļuvusi labāko valstu astotniekā.
23.11.2018.

VARAM vēršas Ģenerālprokuratūrā ar aicinājumu izvērtēt iespējamās noziedzīga nodarījuma pazīmes Rīgas domes mēra N.Ušakova darbībā

Rīga, 2018. gada 23.novembris. – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rakstveidā vērsusies Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrā ar aicinājumu izvērtēt iespēju veikt Prokuratūras likuma 16.pantā paredzēto pārbaudi un pārbaudīt vai Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma 317.panta pirmajā daļā paredzētās noziedzīgā nodarījuma pazīmes, kā arī izvērtēt iespēju veikt nepieciešamos pasākumus personu un valsts tiesību un likumīgo interešu aizsardzībai.

22.11.2018.

VARAM: ministrs Kaspars Gerhards Cēsīs atklās vienoto klientu apkalpošanas centru

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards šī gada 23. novembrī reģionālās vizītes ietvaros Cēsu pašvaldībā atklās Cēsu novada valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC). Kopumā VPVKAC atklāti jau 78 pašvaldībās, tai skaitā, 6 reģionālās nozīmes attīstības centros.

22.11.2018.

Pasniegta LIFE balva 2018

2018.gada 22.novembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pasniedza “LIFE balvu 2018” sekmīgākajiem Latvijas LIFE programmas projekta realizētājiem sešās nominācijās.

22.11.2018.

Latvija apsteidz Eiropas savienības vidējos rādītājus atvērto datu atkalizmantošanas indeksā

Rīga, 2018.gada 22.novembrī. – Latvija ar 1605 punktiem ir pakāpusies uz augsto 12.vietu Eiropas datu portāla atvērto datu atkalizmantošanas indeksā, saglabājot savu pozīciju to valstu grupā, kas strauji sasniegušas progresu atvērto datu jomā, kā arī, apsteidzot Eiropas savienības vidējo rādītāju.
22.11.2018.

Līgatnes dabas takas un Latvijas dabas muzejs aicina darināt rotājumus vāveres formā

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takām izsludina akciju “Čaklās ķepas”, kurā aicina darināt rokdarbus gada dzīvnieka 2018 – Eirāzijas vāveres – formā.

22.11.2018.

VARAM: VVD apturējis trīs nelegālu atkritumu pārrobežu pārvadājumus

Rīga, 2018.gada 22.novembrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārraudzībā esošais Valsts vides dienests (VVD) šī gada laikā ir veicis 46 pārbaudes atkritumu pārrobežu pārvadājumos, no kurām trīs gadījumos konstatēti būtiski pārkāpumi. Pārbaudes, kurās konstatēti pārkāpumi, veiktas pārvadājumiem, kuri Latvijā ieradušies Ventspils ostā. Atkritumu pārvadājumi ceļojuši uz Latviju no Zviedrijas un Norvēģijas. VVD Ventspils reģionālās vides pārvaldes un Ventspils ostas muitas īstenoto pārbaužu rezultātā tika apturētas trīs nelegālu atkritumu kravas.

21.11.2018.

“Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” mācības uzsāk valsts un pašvaldības iestāžu darbinieki

Integrētās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros digitālo aģentu mācības uzsākuši valsts un pašvaldības iestāžu darbinieki. Kopumā programmas laikā sagatavoti jau gandrīz divi tūkstoši digitālo aģentu – 1342 bibliotekāri un 440 skolotāji vairāk nekā 30 Latvijas pilsētās. Līdz 2020. gada jūnijam plānots nodrošināt mācības 6000 valsts iestāžu darbiniekiem.

21.11.2018.

Dabas muzejā notiks pasākums ģimenēm par klimata pārmaiņām

Jau vairākus gadus Latvijas Dabas muzejā tiek izsludināts vides mēnesis. Šogad tas veltīts vienai no visā pasaulē šobrīd aktuālākajām tēmām – klimata pārmaiņām. Sestdien, 24. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00, vides mēneša ietvaros, muzejā notiks pasākums ģimenēm, kurā aicināti piedalīties visi interesenti. 

..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
18.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta