Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Preses relīzes
05.06.2020.

Izsludināts atklātais konkurss vēsturiski piesārņoto vietu sanācijai

Rīga, 2020. gada 5. jūnijā – Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) izsludinājusi Norvēģijas finanšu instrumenta programmas* atklāto konkursu “Ar vēsturiski piesārņotajām teritorijām saistīto risku samazināšana”. Pateicoties šim finansējumam, līdz 2024. gada pavasarim būs iespējams īstenot vismaz trīs vēsturiski piesārņoto vietu sanāciju projektus, lai uzlabotu vides kvalitāti un novērstu apdraudējumu iedzīvotāju veselībai.

05.06.2020.

Ministrs Pūce informē par 500 dienās VARAM paveikto

Piektdien, 5. jūnijā, Pasaules vides dienā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!)  informē par 500 dienās ministra amatā paveikto, kā arī par ministrijas īstenotajiem un ierosinātajiem pasākumiem ekonomikas stiprināšanai COVID-19 ietekmē.
04.06.2020.

J. Pūce: Eiropas Savienībai nepieciešams izmantot radušos priekšnosacījumus jaunam digitālās attīstības posmam

Rīga, 2020. gada 4. jūnijā  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šī gada 5. jūnijā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) telekomunikāciju ministru neformālā augsta līmeņa videokonferencē, kur dalībvalstu delegāciju pārstāvji spriedīs par Covid-19 krīzē gūtajām atziņām un turpmāku digitālās transformācijas sniegto iespēju izmantošanu.

03.06.2020.

Juris Pūce informēs par 500 dienās ministra amatā paveikto

Piektdien, 5.jūnijā, atzīmējot Pasaules vides dienu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) laipni aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz preses konferenci, kurā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) informēs par 500 dienās ministra amatā paveikto, kā arī par VARAM īstenotajiem un ierosinātajiem pasākumiem ekonomikas stiprināšanai.
03.06.2020.

Valsts vides dienests pagarina termiņu piesārņojošas darbības atļaujas iesnieguma izskatīšanai SIA “EcoLead”

Lai rūpīgi izvērtētu gan saņemtos sabiedrības priekšlikumus un iebildumus, gan uzņēmuma sniegto informāciju par piesārņojuma ierobežošanas pasākumiem, Valsts vides dienesta Zemgales reģionālā vides pārvalde (turpmāk – VVD) līdz 2020. gada 10. augustam pagarinājusi termiņu lēmuma pieņemšanai par SIA “EcoLead” A kategorijas piesārņojošas darbības, kas paredz nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas izveidi Jelgavas novada Kalnciemā, atļaujas izsniegšanu vai atteikumu izsniegt atļauju.
03.06.2020.

VARAM lūdz Valsts policiju un KNAB izvērtēt Dagdas pašvaldības amatpersonu rīcību

Rīga, 2020.gada 3.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz saņemto informāciju, ka Dagdas novada pašvaldībā bez tiesiski noslēgta zemes nomas līguma ilgstoši tiek iznomāta pašvaldībai piederošā zeme, apzināti nemaksājot par to nodokli un nepamatoti saņemot Lauku atbalsta dienesta un Eiropas Savienības (ES) finansējumu, vērsusies Valsts policijā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu sniegt informāciju par Dagdas novada pašvaldības amatpersonu rīcību. Pēc informācijas saņemšanas no kompetentajām valsts pārvaldes institūcijām, kā arī izvērtējot pašvaldības skaidrojumu ministrija būs tiesīga pret pašvaldību piemērot likumā “Par pašvaldībām” noteiktos pārraudzības instrumentus.
02.06.2020.

Pūce: VARAM atbalsts teju 2200 bērniem garantēs vietu pašvaldības bērnudārzos

Rīga, 2020.gada 2.jūnijā – Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Ministru kabineta rīkojuma projektu “Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai vai esošas pirmsskolas izglītības iestādes paplašināšanai, kuriem piešķirams valsts budžeta aizdevums”.
02.06.2020.

Pūce tiksies ar dabas aizsardzības sistēmas pilnveides priekšlikumu izstrādātājiem

Rīga, 2020.gada 2.jūnijā – Dabas aizsardzības institucionālās reformas darba grupa ir sagatavojusi ziņojumu dabas aizsardzības sistēmas pilnveidei saistībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP), Latvijas Dabas muzeja un Nacionālā botāniskā dārza funkciju izpildi. Līdz 3.jūnijam tiek gaidīti komentāri par ziņojumu, pēc tam tas tiks iesniegts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP!). Pūce par ziņojumu lūdzis sniegt viedokli arī Vides konsultatīvajai padomei, bet 10.jūnijā tiksies ar darba grupas pārstāvjiem, lai pārrunātu ziņojuma saturu un uzklausītu darba grupas redzējumu.
01.06.2020.

Pūce apturējis Salacgrīvas novada pašvaldības teritorijas plānojumu

Rīga, 2020.gada 1.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) ar rīkojumu apturējis Salacgrīvas novada domes izdotos saistošos noteikumus. Ministrija konstatējusi izstrādes procedūras pārkāpumus, kā arī neatbilstības normatīvo aktu prasībām. Ministra rīkojumā pašvaldībai norādīts uz vismaz septiņu normatīvo aktu pārkāpumiem.
01.06.2020.

Līgatnes dabas taku saimei pievienojas divi aļņu mazuļi

Lai gan pavasaris šogad ir mānīgs gan laikapstākļos, gan neierastajā cilvēku dzīves kārtībā, dabā viss notiek ierastajā ritmā un šopavasar ģimenes pieaugumu sagaidījusi Līgatnes dabas taku aļņu saime - mammai Mirgai piedzimuši dvīnīši.
29.05.2020.

VVD ģenerāldirektore Elita Ansberga-Baklāne: uzņēmumu formālā attieksme pret sabiedrības līdzdalību veicina iedzīvotāju noraidošo attieksmi pret jaunu projektu īstenošanu

Arvien biežāk uzņēmumu ieceres uzsākt jaunu piesārņojošo darbību saskaras ar sabiedrības noraidošo attieksmi. Valsts vides dienests (VVD), analizējot atsevišķus gadījumus, kad uzņēmuma plānotā darbība ir saistīta ar būtisku ietekmi uz apkārtējo vidi vai cilvēku veselību, secinājis, ka iemesls iedzīvotāju noraidošajai attieksmei saistīts ar uzņēmumu formālu pieeju sabiedrības līdzdalībai, t.sk. sabiedriskajai apspriešanai.

28.05.2020.

J. Pūce: VARAM atbalsts nodrošinās jaunas vietas pašvaldību bērnudārzos

Rīga, 2020.gada 28.maijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izstrādājusi Ministru kabineta (MK) rīkojuma projektu “Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai vai esošas pirmsskolas izglītības iestādes paplašināšanai, kuriem piešķirams valsts budžeta aizdevums”. MK rīkojuma projekts tiks skatīts 2. jūnijā
28.05.2020.

Digitālais komplekts uzņēmējam – e-paraksts, e-adrese un e-pakalpojumi

COVID-19 izraisītā krīze ir strauji paātrinājusi digitālās transformācijas procesus visā pasaulē. Krīzes apstākļi vairāk nekā līdz šim sabiedrību ir mudinājusi pāriet uz digitālu vidi un bezkontakta darījumiem starp privātpersonām, uzņēmumiem, valsti vai pārrobežu partnerību. Lai nodrošinātu iedzīvotājiem, uzņēmējiem, organizācijām un tautsaimniecībai kopumā būtisku pakalpojumu pieejamības nepārtrauktību jebkuros apstākļos, jau pašlaik ir pieejams plašs rīku klāsts, kas ļauj ikdienas procesus veikt digitāli, tai skaitā sazināties ar valsts iestādēm, iesniegt dažādus ar nodokļiem saistītus dokumentus, saņemt atļaujas, veikt tirdzniecību u.c.
28.05.2020.

Ummja ezerā Piejūras dabas parkā jāsaudzē Dortmaņa lobēlija - peldēties drīkstēs vasaras beigās

Lai saudzētu reto un īpaši aizsargājamo ūdens augu Dortmaņa lobēliju, no 1. jūnija līdz 15. augustam noteikts liegums peldēties Piejūras dabas parkā esošajā Ummja ezerā un Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) aicina šajā laikā atpūtai uz ūdens un pie tā izvēlēties citas ūdenstilpnes tuvākajā apkārtnē.
27.05.2020.

Getliņu sadzīves atkritumu poligonā operatīvi likvidēts radiācijas piesārņojuma avots

Otrdien, 2020. gada 26. maija, Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs (VVD) saņēma informāciju par paaugstinātu radiāciju sadzīves atkritumu kravā, kas nogādāta Getliņu cieto sadzīves atkritumu poligonā.
26.05.2020.

Latvijā strauji izplatās invazīvais Spānijas kailgliemezis, pavasaris – īstais laiks to apkarot

2020. gada 26. maijā. Pagājušajā gadā, pateicoties iedzīvotāju atsaucībai un sniegtajām ziņām, Dabas aizsardzības pārvalde apstiprinājusi 13 jaunas invazīvā un ēdelīgā Spānijas kailgliemeža (Arion vulgaris) atradnes un tas liecina, ka šis nevēlamais viesis Latvijas dabā izplatās ļoti strauji.
26.05.2020.

VARAM: Ieguldījumi atkritumu saimniecībā veicinās bioloģiski noārdāmo atkritumu lietderīgu pārstrādi un tālākizmantošanu

Rīga, 2020.gada 26.maijā – Šodien Ministru kabinets ir atbalstījis Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijas bioloģiski noārdāmo atkritumu (BNA) pārstrādes attīstībai. Tas ir viens no ministra Jura Pūces (AP!) piedāvātā ekonomikas atjaunošanas plāna pasākumiem ekonomiskās aktivitātes veicināšanai reģionos pēc Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas beigām. Noteikumu projektā* paredzētā finansējuma pārdale sekmēs atkritumu pārstrādes sistēmas pilnveidi Latvijā, ļaujot ievērojami samazināt sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonos apglabājamo mājsaimniecību radīto BNA daudzumu.**
25.05.2020.

Valsts vides dienests turpina stiprināt Latvijas reaģēšanas spējas radiācijas negadījumos – dāvina NMPD radiācijas mēriekārtas

Turpinot stiprināt Latvijas reaģēšanas spējas radiācijas negadījumos un īstenot neatliekamos pasākumus šādu negadījumu seku likvidēšanai, kā arī nodrošināt personāla aizsardzību, Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs (RDC) pirmdien, 2020. gada 25. maijā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvjiem nodeva radiācijas mēriekārtu dāvinājumu.
22.05.2020.

J.Pūce: VARAM rada iespēju parakstīt dokumentus sistēmā Namejs arī viedtālrunī

Rīga 2020.gada 25.maijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) radījusi iespēju dokumentu vadības sistēmā “Namejs”  ātri un ērti parakstīt dokumentus arī viedtālrunī, izmantojot eParaksts mobile. Projekts īstenots, sadarbībā ar VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centru un AS RiX Technologies.


22.05.2020.

Valsts vides dienests turpina sekmīgi īstenot Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanāciju – pabeigti darbi Ziemeļu dīķī

Īstenojot Ziemeļu dīķa sanāciju, paveikti šādi darbi:

  • veikta sērskābā gudrona atklātās tilpnes piesārņotās grunts ekskavēšana un utilizācija AS “BAO” kompleksā un SIA “SCHWENK Latvija” rūpnīcā – kopumā 7265 m;
  • veikta dolomīta šķembu iestrāde teritorijā – kopumā 26 800 m;
  • izveidots rekultivācijas reljefs ar vertikālu un horizontālu ūdens necaurlaidīgu aizsargbarjeru un virszemes ūdens novadīšanas sistēmu;
  • izmantojot reversās osmozes tehnoloģiju, atsūknēts un attīrīts piesārņotais pazemes ūdens kopumā 108 016 m.
21.05.2020.

Valsts vides dienests stiprina VUGD un Valsts policijas reaģēšanas spējas radiācijas negadījumos – dāvina radiācijas mēriekārtas

Ar mērķi stiprināt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Valsts policijas (VP) spējas reaģēt uz radiācijas negadījumiem un īstenot neatliekamos pasākumus šādu negadījumu seku likvidēšanai un nodrošinātu personāla aizsardzību, Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs (RDC) ceturtdien, 2020. gada 21. maijā, VUGD un VP pārstāvjiem nodeva radiācijas mēriekārtu dāvinājumu.
21.05.2020.

“Rundēnu Valna dūbē” Latgalē izveidota jauna dabas taka

Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk - Pārvalde) un Ludzas novada pašvaldības darbinieku darbinieku sadarbības rezultātā izveidota jauna dabas taka 1,5 kilometru garumā par 2020. gada ģeovietu atzītajā dabas piemineklī “Rundānu Valna dūbe” (Rundēnu velna dobe).
21.05.2020.

Pūce: prioritāri jāatbalsta projekti, kas rada jaunas darbavietas un ir atbalsts uzņēmējiem

Rīga, 2020.gada 21.maijā –Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce( AP!) šodien attālinātā video sanāksmē tikās ar „Reģionālo attīstības centru apvienības” (RACA) biedriem.
21.05.2020.

Dabas muzejs atkal atvērts apmeklētājiem

No 20. maija apmeklētājiem atvērts arī Latvijas Dabas muzejs. Skatāmas muzeja ekspozīcijas un divas izstādes – mākslinieces Ievas Jaundālderes personālizstāde „Lidojums”, kuras centrā ir mākslinieces ģimenē pārmantotā putnu mīlestība, bet Latvijas un pasaules dzīvnieki iemūžināti Māra Puķīša fotogrāfijās izstādē „No oda līdz zilonim”.

 

21.05.2020.

Iestādēm strādājot pilnībā vai daļēji attālināti, būtiski pieaudzis pieteikto e-pakalpojumu skaits

Valsts un pašvaldību iestādēm, pārejot uz pilnībā vai daļēji attālinātu darbu un vairākus mēnešus nepieņemot klientus klātienē, strauji audzis pieteikto e-pakalpojumu skaits portālā Latvija.lv, liecina Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) apkopotie dati.
20.05.2020.

Ar eID karti Latvijas iedzīvotājiem pieejami arī Igaunijas e-pakalpojumi

Rīga, 2020. gada 20. maijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) panākusi, ka, turpinot uzsāktās reformas valsts pārvaldes un pakalpojumu digitālās transformācijas jomā, Latvijas iedzīvotāji turpmāk varēs saņemt noteiktus valsts pārvaldes iestāžu e-pakalpojumus Igaunijā. Savukārt pārrobežu pakalpojumu lietotāji no citām valstīm varēs saņemt noteiktus Latvijas valsts pārvaldes iestāžu e-pakalpojumus.

19.05.2020.

Svarīga informācija pasākumu organizatoriem par mazas jaudas FM raidītāju lietošanu

Sākoties pavasara/vasaras sezonai, VAS Elektroniskie sakari informē par mazas jaudas FM raidītāju lietošanas kārtību brīvdabas pasākumu apskaņošanai.
19.05.2020.

VARAM: Droša attālināta darba nodrošināšanai nepieciešama koordinēta pieeja un resursu centralizācija

Rīga, 2020.gada 19. maijā – Šodien Ministru kabinetā izskatīts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojums “Par droša un attālināta darba nodrošināšanu valsts pārvaldē”. Uzņemoties centrālo koordinējošo un konsultatīvo lomu, VARAM ziņojumā norāda uz nepieciešamību pēc vienoti koordinēta IKT atbalsta nodrošinājuma visā valsts pārvaldē un informē par paredzēto konsultatīvo atbalstu citām iestādēm droša attālināta darba ieviešanā un pilnveidošanā.
19.05.2020.

Pūce: ir jāizmanto digitālās transformācijas sniegtās priekšrocības

Rīga, 2020.gada 19.maijā – Ministru kabinets ir apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Latvijas Republikas nacionālās pozīcijas par Urzulas fon der Leienas vadītās Eiropas Komisijas publicēto digitālo pakotni – redzējumu par Eiropas digitālas nākotnes veidošanu” Ziņojumā ir definēts mērķis attīstīt visiem pieejamāku digitālo sabiedrību, norādītas plašās mākslīgā intelekta izmantošanas iespējas, kā arī skaidrotas digitālās transformācijas sniegtās priekšrocības ekonomikas dinamikas un sabiedrības atvērtības veicināšanai.
18.05.2020.

VARAM aptaujā noskaidros mazo un vidējo uzņēmumu virzību uz digitālo transformāciju

Rīga, 2020.gada 18.maijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Universitāti uzsāk mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) aptauju, kas tiek īstenota “Biznesa ekosistēmas digitālā transformācija” (turpmāk - DigiBEST) projekta ietvaros. Projekta mērķis -apzinot situāciju Eiropas reģionos, rast politikas risinājumus uzņēmēju atbalstam digitālās transformācijas stiprināšanai, veicinot moderno tehnoloģiju un inovatīvu uzņēmējdarbības modeļu izmantošanu.

15.05.2020.

Pirms dodies talkot Lielajā Talkā, lejuplādē savā viedtālrunī mobilo aplikāciju Vides SOS!

Valsts vides dienests (VVD) aicina – pirms dodies talkot Lielajā Talkā, lejuplādē savā viedtālrunī VVD mobilo aplikāciju Vides SOS. Šī aplikācija noderēs, lai paziņotu VVD par konstatēto piegružojumu, ko pašu spēkiem nevari sakopt.
15.05.2020.

Latvijas labākajās peldvietās arī šosezon plīvos Zilais Karogs

Trīspadsmit labākās Latvijas peldvietas un viena jahtu osta arī šosezon ir saglabājušas tiesības pacelt Zilo Karogu – pasaulē populārāko un atzītāko tūrisma ekosertifikātu.

15.05.2020.

Starptautiskā projektā cīnīsies pret svešzemju sugu, īpaši Sosnovska latvāņa, izplatību Latvijā

Lai sabiedrību informētu par invazīvo svešzemju sugu ietekmi uz cilvēka veselību un aizsargājamām dzīvotnēm, Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar vēl sešiem partneriem iesaistījusies starptautiskā projektā, kura laikā taps dokumentālā filma, sociālās reklāmas, kā arī plānots iznīcināt latvāņu audzes Teiču dabas rezervātā.
14.05.2020.

Saeima pieņem grozījumus Latgales reģionālās attīstības veicināšanai

Rīga 2020.gada 14.maijā – Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītos likumprojektus “Grozījumi Latgales speciālās ekonomiskās zonas likumā” un "Grozījumi likumā "Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās"", kas paredz vairākus risinājumus Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbības uzlabošanai.
14.05.2020.

Valsts vides dienests sniedz ieguldījumu COVID-19 ierobežošanai – ar Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras atbalstu tiks palielināta Latvijas COVID-19 testēšanas kapacitāte

Valsts vides dienests (VVD) sniedz ieguldījumu COVID-19 ierobežošanai – ar Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (SAEA*) atbalstu Latvija saņems divus ātro COVID19 analīžu aprīkojuma komplektus (bez maksas). Katrs komplekts dos iespēju palielināt Latvijas COVID-19 testēšanas kapacitāti par ~200 testiem diennaktī.

14.05.2020.

Apmeklētājiem atkal būs pieejamas ierobežojumu dēļ slēgtās dabas takas un skatu torņi

Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt Covid-19 dēļ ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) apsaimniekotās dabas takas un skatu torņi sākot no šīs nedēļas nogales atkal būs pieejami apmeklētājiem.
13.05.2020.

Stājas spēkā noteikumi par sociālās un fiziskās distancēšanās nodrošināšanu sapulcēs, gājienos un piketos

Rīga, 2020.gada 13.maijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) izdevis rīkojumu "Par sociālās un fiziskās distancēšanās nodrošināšanu sapulcēs, gājienos un piketos", pamatojoties uz Ministru kabineta (MK) 2020.gada 12.marta rīkojumu "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu". Noteiktie nosacījumi attiecas uz laika periodu no 2020. gada 13.maija līdz 9.jūnijam.
12.05.2020.

Pūce: valsts aizdevumi pašvaldībām veicinās ekonomisko aktivitāti un jaunas darba vietas reģionos

Rīga, 2020.gada 12.maijā – Ministru kabinets (MK) ir apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātos noteikumus “Kārtība un nosacījumi jaunu valsts aizdevumu izsniegšanai ar COVID-19 izplatību saistītās ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai pašvaldībās”. Noteikumi paredz sniegt ieguldījumu ekonomikas sildīšanai reģionos, nodrošinot iespēju pašvaldībām saņemt valsts budžetu aizņēmumus ieguldījumiem pēc COVID-19 izraisītās ārkārtējās situācijas beigām. Kopējais pašvaldību aizņēmumu palielinājums valsts budžetā ir 150 000 000 eiro.

12.05.2020.

Kuldīgā atrasts un likvidēts iepriekš Ventā konstatētā piesārņojuma avots – muca ar naftas produktus saturošiem atkritumiem

Kuldīgā atrasts un likvidēts iepriekš Ventā konstatētā piesārņojuma avots – muca ar naftas produktus saturošiem atkritumiem, no kuras, naftas produkti februārī ieplūstot lietusūdens kanalizācijas sistēmā, tika piesārņota Venta.  Muca ar naftas produktus saturošiem atkritumiem bija ieraksta zemē SIA LARNETE teritorijā.

 

12.05.2020.

Pūce: Līdzdalības budžeta ieviešana Latvijā dos praktisku iespēju iedzīvotājiem līdzdarboties teritorijas attīstībā

Rīga, 2020.gada 12.maijā – Ministru kabinetā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais konceptuālais ziņojums “Par līdzdalības budžeta ieviešanu Latvijā”, tas izstrādāts, lai veicinātu iedzīvotāju iesaisti lēmumu pieņemšanas procesā un savstarpējo uzticēšanos pašvaldību un iedzīvotāju vidū. Līdzdalības budžeta ieviešana noteikta arī Deklarācijā par A.K.Kariņa vadītā Ministru kabineta darbību.
11.05.2020.

Pūce: papildu finansējums ceļu būvniecībā ir nozīmīgs ieguldījums reģionālajā attīstībā

Rīga, 2020.gada 11.maijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau šogad uzsāks investīciju programmas izpildi valsts autoceļu sakārtošanai administratīvi teritoriālās reformas ietvaros. Par Covid-19 izraisītās krīzes dēļ ekonomikas sildīšanai piešķirto papildu finansējumu VARAM sadarbībā ar Satiksmes ministriju (SM) radusi iespēju salabot 166 kilometrus autoceļu, līdz ar to nodrošinot vēl būtiskāku ieguldījumu reģionālās nevienlīdzības mazināšanā un attīstības sekmēšanā.
11.05.2020.

Apstiprināti 23 rīcības plānošanas tīklu projekti

2020.gada 7.maijā URBACT III programmas Uzraudzības komiteja apstiprināja finansējuma saņemšanai 2.posmam 23 rīcības plānošanas tīklu projektus ar 199 partneru dalību no 26 valstīm.
08.05.2020.

Valsts vides dienests aprīlī pārbaudījis 3627 makšķerniekus un zvejniekus un izņēmis 230 nelikumīgus zvejas rīkus

Zvejas kontrole turpinās! Valsts vides dienests (VVD) aprīlī veicis 313 zvejas kontroles pasākumus, apsekojis 852 ūdens objektus un pārbaudījis 3627 makšķerniekus un zvejniekus, kā arī 81 kuģi. Kopumā aprīlī izņemti 230 nelikumīgi zvejas rīki.
07.05.2020.

Valsts vides dienestam jauns e-pakalpojums dabas resursu lietošanas atļaujas saņemšanai

Valsts vides dienests (VVD), turpinot darbu pie informācijas sistēmas “TULPE” pieejamo pakalpojumu pilnveidošanas, ieviesis jaunu e-pakalpojumu “Iesniegums dabas resursu lietošanas atļaujas saņemšanai”.
07.05.2020.

Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori netālu no Dundagas konstatē nelegālu nēģu zvejniecību

2020. gada 7. maijā - Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori trešdien, apsekojot dabas liegumu “Pāces pļavas” Dundagas novadā, pieķēra maluzvejnieku, kurš nelikumīgi bija ieguvis vairāk nekā simts upes nēģus.
06.05.2020.

Valsts vides dienests uzsāks tiešsaistes videokameru izmantošanu atkritumu plūsmu kontrolei

Valsts vides dienests (VVD), turpinot īstenot jaunu pieeju piesārņojuma kontrolei, uzsācis tiešsaistes videonovērošanas izmantošanu atkritumu plūsmas kontrolei. Par VVD īstenotajiem un plānotajiem pasākumiem efektīvai piesārņojuma kontrolei, jo īpaši atkritumu apsaimniekošanas jomā, otrdien, 2020.gada 5. maijā, VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga informēja Vides konsultatīvo padomi.
29.04.2020.

J. Pūce: pašvaldībām būs pieejami līdzekļi projektiem, kas radīs jaunas darba vietas

Rīga, 2020.gada 29. aprīlī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šodien attālinātā video sanāksmē tikās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvjiem. Ar LLPA biedriem, republikas pilsētu domju priekšsēdētājiem ministrs pārrunāja savu piedāvājumu efektīvākai Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju izmantošanai, kas būtiski var sekmēt ekonomiskās aktivitātes veicināšanu reģionos pēc Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas beigām, kā arī par prioritārajām jomām, kurām būtu nepieciešams aizņēmums pašvaldības investīciju projektu īstenošanai.
29.04.2020.

Turpmāk arī Rēzeknes iedzīvotājiem iespējams sekot gaisa kvalitātei pilsētā

Valsts vides dienests (VVD), turpinot uzsākto gaisa monitoringa projektu, sadarbībā ar pilsētas pašvaldību Rēzeknē, Rūpnīcas ielā 11 uz Rēzeknes 5. vidusskolas ēkas uzstādījis putekļu monitoringa staciju. Tā veic nepārtrauktus mērījumus par cilvēka veselībai kaitīgo putekļu sīko daļiņu (PM10 un PM2,5) koncentrāciju gaisā. Turpmāk Rēzeknes iedzīvotājiem un visiem interesentiem iespējams sekot gaisa kvalitātei pilsētā.
29.04.2020.

Dabas muzeja kukaiņu pētnieks Latvijā atrod Eiropas mazāko vaboli

Latvijas Dabas muzeja 175. jubilejas gadā jauku dāvanu sagādājis muzeja entomologs Uģis Piterāns. Pateicoties pētnieka mērķtiecībai un nerimstošai interesei par kukaiņiem, muzeja vaboļu kolekcija būs papildināta ar Eiropas mazāko vaboli – spalvspārnīti.
28.04.2020.

Novērojumi liecina – Latvijā savvaļā atgriežas lāči

Iedzīvotājiem biežāk dodoties atpūsties pie dabas, šopavasar tiek saņemts arvien vairāk ziņojumu par savvaļā manītiem brūnajiem lāčiem (Ursos arctos) un šī ir viena no liecībām, ka pēdējo gadu laikā ķepaiņu skaits Latvijā palielinājies.
..
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta